Bir acı daha yaşadılar

banner37

Değirmenlik dağ yolunda geçen salı günü meydana gelen kazada yaşamını yitiren Sude Demirkıran'ın annesinin, kızının mezarını sular altında görünce baygınlık geçirdiği öğrenildi. Sivil Savunma ve Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri suları tahliye etmek için sabahın erken saatlerinden itibaren seferber oldu.

Bir acı daha yaşadılar
banner90
banner99

Ceren ÖZBİL

Lefkoşa Kabristanlığı'nda en son cenazelerin gömüldüğü bölüm aşırı yağış nedeniyle sular altında kaldı. Özellikle son üç gün içinde yakınlarını toprağa veren ailelerin acısı, sabah saatlerinde mezarların sular altında kaldığını görmeleriyle iki kat arttı.

Değirmenlik dağ yolunda geçen salı günü meydana gelen kazada yaşamını yitiren Sude Demirkıran'ın annesinin, kızının mezarını sular altında görünce baygınlık geçirdiği öğrenildi.

Sivil Savunma ve Lefkoşa Türk Belediyesi ekipleri, mezarlıktaki suları tahliye etmek için sabahın erken saatlerinden itibaren seferber oldu.

banner134
Harmancı: Ciddi bir proje üzerinde çalışıyoruz

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, belediye olarak sabahın erken saatlerinde su baskını olan bölüme müdahale ettiklerini ve ön taraftaki problemi giderdiklerini açıkladı.

Harmancı, Lefkoşa Mezarlığı’nda dere kaynaklı problem yaşandığını kaydederek, sorunun çözümü için ciddi bir proje çalışması başlattıklarını ancak bu yıl yetiştiremediklerini belirtti.

Harmancı, "buradaki sorun sadece belediyeden kaynaklanmıyor. Derelerden, okuldan gelen sular var. Biz sorunun çözümü için ciddi bir proje çalışması başlattık, bütçeye koyduk" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2016, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75