Bir ay sonra yargılanacak

banner37

Hareketlerinden şüphelenilerek sorguya alınan ve 3 yıldır KKTC’de kaçak olduğu belirlenen L.Z.B.N., yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

Bir ay sonra yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da şüpheli hareketler sergilemesi üzerine gözaltına alınan ve ülkede 3 yıldır kaçak olarak kaldığı tespit edilen zanlı L.Z.B.N., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak tüm muhaceret işlemlerini hallettiğini ancak kira sözleşmesini temin edemediği için ikamet izni alamadığını savundu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Aytan Özoğlu, zanlı L.Z.B.N.’nin “İzinsiz olarak KKTC’de ikamet etmek” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Özoğlu, zanlının 6 Ağustos 2021 tarihinde, saat 12.30 raddelerinde, Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde şüpheli görüldüğünü belirterek, yapılan araştırma sonucunda zanlının Kuzey Kıbrıs’ta 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yetkili makamdan izinsiz olarak kaldığının öğrenildiğini kaydetti.

Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını dile getiren Özoğlu, 3 yıl boyunca ülkede kaçak kaldığının tespit edildiğini anlattı.

banner134

Özoğlu, soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Hazal Hacımullla, zanlının bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75