Bir CAS emekçisi daha fenalaştı

banner37

Önceki gün sabah saatlerinden beri açlık grevine başlayan CAS emekçilerinden Zeka Sönmez fenalaşınca hastaneye kaldırıldı. Hastanede tedavi gördükten sonra eylem alanına dönecekmis

banner87
Bir CAS emekçisi daha fenalaştı
banner8

Meyil AVCAN

Önceki gün sabah saatlerinden beri Ercan Kavşağı’ndaki bekleyişlerine devam eden ve dün fenalaşan 2 CAS emekçisinin ardından bugün sabah saatlerinde 1 CAS emekçisinin daha fenalaştığı haberi geldi. Fenalaşan CAS emekçisi Zeka Sönmez’in sağlık durumunun kötü olduğu ve ambulans ile hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Fenalaşan ve hastaneye kaldırılan Zeki Sönmez’in çocukları ve ailesinin de perişan vaziyette oldukları belirtildi. Hastanede tedavi gördükten sonra eylem alanına dönecekmis

Cyprus Airport Services (CAS) şirketinin tasfiyesine karar verilmesinin ardından süresiz açlık grevine başlayan 30 CAS çalışanından biri olan Mehmet Ceylan, fenalık geçirdi.

Daha önce beyin kanaması geçiren ve tedavi olan Mehmet Ceylan’ın Ercan Havaalanı’nın girişinde bulunan çemberde süren grevleri sırasında baygınlık geçirmesi, herkesi korkuttu.

İlk yardım ekiplerinin eylem yerinde müdahele ettiği Ceylan’ın sağlık durumunun daha iyi olduğu bildirildi.

Donangil: Açlık grevindekilerin sağlık durumu pek iyi değil

Açlık grevine 30 kişiyle başladıklarını belirten CAS çalışanları, işsiz kalan 133 çalışanı temsilen süresiz açlık grevine her ne pahasına olursa olsun devam edeceklerini söyledi.

KIBRIS’a konuşan CAS personeli Vuslat Donangil, açlık grevinde olan arkadaşlarından Mehmet Ceylan’ın daha önce beyin kanaması geçirdiğini, dün öğle saatlerinde de fenalaşarak, baygınlık geçirdiğini söyledi. Donangil, Ceylan’a ilkyardım ekiplerinin grev alanında müdahale ettiğini belirtti.

Donangil, açlık grevinde olan CAS çalışanlarının sağlık durumlarının da pek iyi olmadığını dile getirdi.

Yarın ailelerin katılımıyla eylem

Her şeye rağmen açlık grevine devam edeceklerini belirten CAS çalışanları, yarın Ercan Havalimanı önündeki Rauf Raif Denktaş büstünün bulunduğu çemberde saat 11.30’da ailelerinin de katılacağı bir eylem yapılacağını açıkladı.

CAS çalışanları, halkı kendilerine destek olmaları için eylem yerine çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2018, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108