Bir cinayet daha

banner37

Ülkemizde sıklıkla duymaya başladığımız ve herkesi korkutan rakamlara ulaşan cinayet vakalarına dün bir kişi daha eklendi. Ülkemiz sanatçılarından 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen, kemerle boğazı sıkılarak öldürüldü. Özgöçmen’in cansız bedeni İskele’de ormanlık alan içerisinde bulundu

banner87
Bir cinayet daha
banner90
banner99

Ahmet İLKTAÇ
 

Ülkemizde sıklıkla duymaya başladığımız cinayet olaylarına bir yenisi eklendi… Ülkemiz sanatçılarından 53 yaşındaki Hasan Işık Özgöçmen’in cansız bedeni dün sabah, İskele’de ormanlık alan içerisinde bulundu.

Boğazı kemerle sıkılarak öldürüldüğü tespit edilen Özgöçmen’in cesedinin yaklaşık 100 metre ilerisinde kendisine ait beyaz renk PJ 377 plakalı aracı ve içerisinde de cep telefonu bulundu.

Özgöçmen’in cansız bedeninde şişme ve morarmaların olması ise cesedin 2 veya 3 gündür orda olabileceği ihtimalini güçlendirdi. Adli Tıp Uzmanı Dr. İdris Deniz de olay yerine giderek ceset üzerinde ve etrafta incelemelerde bulundu.

Hasan Işık Özgöçmen’in ölümüyle son 10 yılda cinayete kurban giden kişi sayısı da 57’ye çıktı.

Cesedi polis buldu

Gazimağusa ve İskele kazalarının tam kesiştiği noktada Long Beach Otel ve Ötüken kavşağı arasında bulunan ormanlık arazide dün sabah köpeklerini gezdirmeye çıkan bir polis memuru tarafından bir erkek cesedi bulundu.
Gazimağusa ve İskele Adli Şube ekipleri durumu ihbar alır almaz olay yerine giderek inceleme başlattı. Yapılan inceleme ve araştırma neticesinde cesedin Çayönü Köyü’nde sakin 53 yaşındaki ülkemizin tanımış resim ve heykel sanatçılarından olan Hasan Işık Özgöçmen’e ait olduğu belirlendi.

Aracından ormana sürüklediler

Hasan Işık Özgöçmen’in cansız bedeninin, pantolonu ve iç çamaşırı belinden aşağıya sıyrılmış bir şekilde ve boğazında kendisine ait kemerle bulunduğu öğrenildi.
Cesedin 2 veya 3 günlük olduğu düşünülürken, ceset üzerinde şişme ve morarmaların başladığı öğrenildi. Hasan Işık Özgöçmen’in cansız bedeninin yaklaşık 100 metre ilerisinde ise, kendisine ait beyaz renk PJ 377 plakalı aracı da bulundu.

Özgöçmen’in cesedinin araçtan bulunduğu yere kadar sürüklenerek götürüldüğü belirtildi.
Hasan Işık Özgöçmen’in cüzdanındaki paralarının da çalınmış olabileceği öğrenildi.

İskele Polisi, özellikle sanat camiası tarafından çok sevilen Hasan Işık Özgöçmen’i öldüren şahıs veya şahısları tespit edebilmek için geniş çaplı soruşturma başlattı. Özgöçmen’in aracı da inceleme için polise götürüldü.

Bugün Çayönü’nde toprağa verilecek

Öte yandan, acı haberi alan Hasan Işık Özgöçmen’in yakınları olay yerine gitti. Polis, aile yakınlarının cesedin bulunduğu alana girmelerine izin vermedi.
Hasan Işık Özgöçmen’in Lefkoşa Atatürk Meslek Lisesi’nde el sanatları öğretmeni olduğu, eşinden bir süre önce ayarıldığı ve çocuğu bulunmadığı öğrenildi.
Çayönü Köyü’nde yaşayan Hasan Işık Özgöçmen’i köylüleri yardımseverliği ve dürüstlüğü ile tanıyordu.  Özgöçmen’in ölümü bölgede büyük üzüntüye neden olurken, cenazesinin bugün öğle namazından sonra Çayönü Köyü’nde yapılacağı öğrenildi.

Cinayet rakamları ürkütüyor

Cinayet haberlerine pek de alışkın olmayan bu küçücük ada ülkesinde son yıllarda ard arda işlenen cinayetler, toplumda infial ve huzursuzluğa yol açıyor. Yıllarca kapısını kapamadan sokağa çıkan ya da geceleri avlusunda, açık havada uyuyan Kıbrıslı Türkler, daha sonra kriminal olayların artması ve cinayetlerin peşi sıra gelmesiyle, kilit altında yaşar oldu.

Hasan Işık Özgöçmen’in öldürülmesiyle birlikte son 10 yılda ülkemizde cinayete kurban giden kişilerin sayısı 57’ye yükseldi.

İşlenen son cinayetle birlikte son 10 yılda 36’sı erkek, 18’i kadın ve 3’ü de çocuk olmak üzere toplam 57 kişi cinayete kurban giderek, zamansız ölümün soğukluğuyla buluştu.

Başkaları tarafından canından edilen 3 çocuk 7 ve 8 yaşlarında idi. Çocuklardan biri öz babası, diğeri ise öz annesi tarafından katledilmişti. Bir diğer çocuk ise üvey kardeşi tarafından canından edilmişti.

Son cinayet olayıyla birlikte 2018’de öldürülen kişi sayısı da 8’e çıktı.

2008 yılında 4; 2009’da 4; 2010’da 5; 2011’de 4; 2012’de 7; 2013’te 5; 2014’te 6; 2015’te 5; 2016’da 1; 2017’de 8 cinayete kurban gitti. 2018’in 3 Eylül’üne kadar yani Girne’de bankta uyurken hunharca öldürülen kişiyle birlikte 7 olan cinayet sayısı, Özgöçmen’in öldürülmesiyle 8’e çıktı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2018, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75