banner6

Bir daha çalmayacağına söz verdi

banner37

Lefkoşa Surlariçi bölgesinde, yaklaşık bir ay önce meydana gelen motosiklet sirkati zanlısı Uğurcan Gülmez, teminatla serbest bırakıldı.

Bir daha çalmayacağına söz verdi
banner151 banner143

Emine UYSAL
Lefkoşa Surlariçi bölgesinde, yaklaşık bir ay önce meydana gelen motosiklet sirkati olayının 18 yaşındaki zanlısı Uğurcan Gülmez, teminatla serbest bırakılırken, bir daha çalmayacağına dair mahkemeye söz verdi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Necip Taşlı’yı tanık olarak dinletti.

Uğurcan Gülmez’in “dükkan açma” ve “sirkat” suçlamalarından methaldar olduğunu ifade eden Necip Taşlı, zanlının, 1 Eylül 2017 tarihinde, Surlariçi bölgesinde faaliyet gösteren Ünsal Motors isimli işyerinde meydana gelen motosiklet sirkati meselesiyle ilgili olarak tutuklandığını kaydetti.

Kamera görüntülerinden tespit edilen zanlının, 1 Eylül’de, Ünsal Motors isimli iş yerinden bir adet güvenlik kamerası kayıt cihazı ve Gilera marka motosiklet sirkat ettiğini ifade eden Taşlı, suçunu kabul ettiğini de belirtti.

Çalınan eşyaların değerinin 6 bin 500 TL olduğunu ve zanlının benzer iki davası daha bulunduğuna dikkat çeken Taşlı,  mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan zanlı Gülmez, “Bir daha karşınıza gelmeyeceğime söz veriyorum” dedi.

Yargıç Tacan Reynar, zanlının, yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, ikişer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 08:46
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104