Bir evde, satışa hazır uyuşturucu ve tabanca bulundu

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü, aldığı ihbarı değerlendirdi

Bir evde, satışa hazır uyuşturucu ve tabanca bulundu
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

TABANCAYI, TÜRKİYE’DEN GETİRMİŞ… Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, aldığı bir ihbar üzerine Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında yaptığı aramada, satışa hazır 27 ayrı pakette uyuşturucu madde, tabanca ve 89 canlı mermi ele geçirdi. Gönüllü ifade veren zanlı, konu uyuşturucu maddeleri 25 Ağustos’ta aranan bir kişiden 220 Euro karşılığında bir miktar satın aldığını, tabancayı ise 12.12.2007 tarihinde Türkiye’den KKTC’ye Girne Turizm Limanı’ndan ithal ettiğini itiraf etti.

banner134

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, aldığı bir ihbar üzerine Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında yaptığı aramada, satışa hazır 27 ayrı pakette uyuşturucu madde, tabanca ve mermi ele geçirdi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde Hintkeneviri alma ve tasarruf” ve “Kanunsuz ateşli silah ithal, taşıma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı S.B., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, KKTC’de Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, Ortaköy’de S.B.’nin (E-53) ikametgahında uyuşturucu olduğu ihbarının aldığını belirtti.

Polis memuru Serkan Sakallı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 27 ayrı pakette yaklaşık 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 3 sigara, bir hassas terazinin bulunarak, emare alındığını kaydetti.

Tabanca ve 89 canlı mermi bulundu

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının ikametgahında ayrıca Star marka 9 milimetre çapında tabanca, 2 adet boş şarjör, 6 adet 7,65 çapında canlı mermi, 83 adet 9 milimetre çapında canlı mermi bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Sakallı, zanlının aracında torpido gözünde uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 2 bin Euro ve 2 bin 500 TL’nin bulunarak emare alındığını kaydetti.

Sakallı, zanlının gönüllü ifade verip, konu uyuşturucu maddeleri 25 Ağustos’ta aranan bir kişiden 220 Euro karşılığında bir miktar satın aldığını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

Sakallı, zanlının tabancayı ise, 12.12.2007 tarihinde Türkiye’den KKTC’ye Girne Turizm Limanı’ndan ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın devam ettiğine vurgu yapan Sakallı, aranan bir kişi, kayıp olduğuna inanılan emareler ve soruşturulacak şahıslar olduğunu belirtip, zanlının aleyhine üç gün ek tutukluluk talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88