Bir garip durum

banner37

Lapta Belediyesi’nden 8 yıl önce ölen babasının adına bin 600 TL meblağlı faturayı gördüğünde büyük üzüntü yaşadığını belirten Tahir S. Kemancı’nın kızı Seval Bektaş, “Babam öldükten sonra bu ev hiç kullanılmadı. Ev şu anda tavanı çökmüş ve yıkılmış halde” dedi.

Bir garip durum
banner90
banner8

Elmas TOKAY

Lapta’da 8 yıl önce vefat eden Tahir S. Kemancı adına, yıllardır kullanılmayan ve şu anda harabe halindeki evine belediyeden bin 600 TL’lik ‘Su ve Temel Hizmetler’ faturası geldi.

banner134
Bu garip durum karşısında şok olan Kemancı’nın kızı Seval Bektaş, geçtiğimiz ay Lapta Belediyesi’nin ölen babası adına 8 yıl sonra su faturası gönderdiğini kaydetti. Belediyeye giderek bir yetkiliyle görüştüğünü ve bir yanlışlık olduğunu kabul ettiklerini anlatan Bektaş, bu ay da geçen ayın bakiyesiyle birlikte yeni bir fatura geldiğini belirtti.

Bektaş: Tüm sayaçları kapattırmıştık

Bu durumdan ciddi şekilde rahatsız ve üzgün olan Seval Bektaş, “ev yıkık, babam öldükten sonra kimse orada kalmadı. Evin tavanı çökmüş durumda. Babam vefat ettiği zaman eşimle birlikte gidip belediyeden, bu eve ait tüm su sayaçlarını kapattırdık. 8 yıl hiç böyle bir fatura gelmedi. Geçtiğimiz ay ise ilk kez, babam adına, su ve hizmet adı altında, hem su parası, hem temizlik parası hem de sağlık hizmeti parası geldi. Belediye çalışanları faturayı da babamın yıkık olan evine değil yan evdeki komşusuna bıraktı. Bu kabul edilemez” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2017, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75