Bir garip uygulama!

banner37

Telefon Dairesi ekiplerinin, Hamitköy’deki bir sokakta yaptığı çalışma, akıllara durgunluk veriyor. Kaldırımdaki demir telefon kapağı açılarak 20-30 metre uzaktaki diğer kapağa dıştan kablo çekilmesi, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu.

Bir garip uygulama!
banner8

Eniz ORAKCIOĞLU

BU NASIL KABLO ÇEKİMİ?... Kapakların aralık bırakılarak, kablonun, vatandaşların kolayca ulaşabileceği kaldırım üzerinden döşenmesine kimse anlam veremedi. Aralık kalan kapaklar ise risk taşıyor; yağmur suyu buradan kolayca teflon kablolarının saklandığı yere ulaşabilecek durumda. Kablonun çekildiği güzergahta araba garajları var ve araçlarını park etmek için garaja girmeye çalışan vatandaşlar kablo üzerinden geçmek zorunda

Telefon Dairesi ekiplerinin Lefkoşa’nın Hamitköy bölgesinde 5 gün önce yaptığı kablo çekimi çalışması, akıllara durgunluk veriyor.

Derin Sokak’ta, geçtiğimiz cuma günü Telefon Dairesi ekipleri, yerin altından geçmekte olan telefon kablolarına müdahale ederek, yeni bir uygulama başlattı.(!)

Kaldırımdaki demir telefon kapağı açılarak 20-30 metre uzaktaki diğer kapağa dıştan kablo çekilmesi, mahalleliyi huzursuz etti.

Ülkemizde yeraltına döşenen telefon kablolarına, kaldırım üzerindeki demir kapaklarla ulaşım ve koruma sağlanıyor.

Ancak cuma günü bilinmeyen bir nedenle kaldırımdaki kapaklar açılarak bir kapaktan, 20-30 metre uzaktaki diğer kapağa dıştan kablo çekildi.

banner134
Kapakların ağzı aralık bırakılarak kablonun vatandaşların ulaşabileceği kaldırım üzerinden döşendiği, ev ve garaj önlerinden geçen kablonun oradan bulunan taşlarla sabitlenmesi, “pes” dedirtti.

Aralık kalan kapaklar ise risk taşıyor, yağmur suyu aralıktan kolayca teflon kablolarının saklandığı yere ulaşabilecek durumda.

Öte yandan kablolar, mahallede oynayan çocukların da ilgisini çekiyor.

Kablonun çekildiği güzergahta garajlar bulunuyor ve arabalarını park etmek için garaja girmeye çalışan vatandaşlar, kablonun üzerinden geçmek zorunda kalıyor.

Mahalle sakinleri, bu garip durumun bir an önce düzeltilerek, kablonun olması gerektiği gibi yeraltından geçmesini istiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75