Bir kere itekledim, hafif tokat attım

banner37

Kıskançlık yüzünden darp edip öldürme tehdidinde bulunduğu eşinin korkudan bıçakla kendini yaralamasına sebep olmakla suçlanan A.E., çıkarıldığı mahkemede kendini savundu:

Bir kere itekledim, hafif tokat attım
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

SUÇLAMALARA KIZDI… A.E., isimli zanlıyı dün tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkaran polis, zanlının kıskançlık yüzünden tartıştığı eşinin başına 3 kez tokat atarak, “sen ne işler çeviriyorsun, eve kimleri alıyorsun? Seni bıçakla deşeceğim, senin sonun ölüm. Seni bu gece öldürecem” diye tehdit ettiğini, korkan eşinin de “sen beni öldürmeden ben kendimi öldüreceğim” diyerek bıçağı karnına soktuğunu anlattı. Ameliyat edilen B.E., isimli kadının hastanedeki tedavisinin devam ettiğini belirten polis, izahat istenen zanlının “Ben Adana’dan bu pisliklerden kurtulmak için geldim. Karımı mı dövecem? Karımı mı bıçaklayacam lan ben?” diye cevap verdiğini söyledi.

Adana’dan KKTC’ye eşinin yanına gelen ve kadını ölümle tehdit edip, intihara teşebbüs etmesine neden olmakla suçlanan A.E.’nin, aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Kıskançlık yüzünden eşini darp ettikten sonra öldürmekle tehdit ederek, kadının intihara teşebbüs etmesine neden olmakla suçlanan A.E.’nin kendisinden izahat isteyen polise, “Ben Adanalıyım. Ben Adana’dan bu pisliklerden kurtulmak için geldim. Karımı mı dövecem? Karımı mı bıçaklaycam lan ben” diyerek aleyhindeki suçlamaları reddettiği belirtilirken, dün çıkarıldığı mahkemede söz alan zanlı “Bir kere itekledim. Bir kere de yavaş tokat attım” dedi.

“Ciddi darp”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlı A.E., dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kaza Mahkeme Başkanı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti. 
Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, zanlı A.E.’nin 19 Temmuz 2021 tarihinde saat 23.10’da Gönyeli’de ikametgahının yatak odası içerisinde eşi B.E., ile bulundukları esnada adı edileni kıskandığı gerekçesi ile aralarında çıkan tartışmaya müteakip elleri ile 3 kez başına tokat vurmak sureti ile darp ettikten sonra adı edilene hitaben, “Sen ne işler çeviriyorsun, eve kimi alıyorsun. Seni bıçakla deşeceğim. Senin sonun ölüm. Seni bu gece öldürecem” diyerek şiddet kullanma tehdidinde bulunduğunu söyledi.

banner134
“Kadın kendini bıçakla yaraladı”

Polis memuru Murat Plevne, müşteki B.E’nin, zanlının kendisini öldürmesinden korktuğu için ikametgahlarının mutfağından aldığı toplam uzunluğu 22.5 cm, ağız uzunluğu ise 10 cm olan bıçağı “Sen öldürmeden ben kendimi öldüreceğim” diyerek bıçağı sağ karın boşluğuna sokup kendisini yaraladığını belirtti.

Plevne, olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine zanlı A.E.’den olayla ilgili izahat istendiğinde “Ben Adanalıyım. Ben Adana’dan bu pisliklerden kurtulmak için geldim. Karımı mı dövecem? Karımı mı bıçaklaycam lan ben” demek sureti ile yüksek sesle bağırıp çağırdığı esnada “rahatsızlık” suçunu da işlediğini kaydetti.
Polis memuru Murat Plevne, müştekinin aynı gün Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin Cerrahi Servisi’nde ameliyata alındığını, halen daha tedavi görmekte olduğunu ve yapılan kontrolde karın boşluğunda 2 cm kesi ve karaciğerde yırtık olduğunun öğrenildiğini anlattı.

Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu belirten Plevne, müştekinin üzerindeki kanlı kıyafetler ve bıçağın emare olarak alındığını, zanlının ülkemizde hangi statüde olduğunun araştırılacağını, ayrıca alınacak birçok ifade olduğuna vurgu yaparak, zanlının aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Kaza Mahkeme Başkanı Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ek
Ek - 2 hafta Önce

????

Ck
Ck - 2 hafta Önce

Hafif tokat nedir arkadaşım!!!

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75