banner6

Bir kişi daha aranıyor 

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda hassas teraziyle birlikte toplam 79 gram daha hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı H.M.Ö.’nün tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Bir kişi daha aranıyor 
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda 54 gram, ikametgahında ise hassas teraziyle birlikte 25 gram daha hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı H.M.Ö.’nün tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı. 
   “Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.M.Ö dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık,   tanık olarak polis memuru Murat Kermeoğlu’nu dinletti. 
      Mahkemede yeminli şahadet veren Kermeoğlu, 27 Şubat’ta saat 22.00’de Kermiya’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda zanlının tasarrufunda 54 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunup, emare alındığına vurgu yaptı.
   Kermeoğlu, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada ise iki ayrı şeffaf poşete sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkenevir olduğuna inanılan uyuşturucu madde, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve hassas terazinin bulunarak emare alındığını kaydetti. 
    Kermeoğlu, konu ikametgahta uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 200 Euro’nun emare alındığını mahkemeye aktardı.
    Zanlının gönüllü ifade verip, 15 Şubat’ta 162 gram olarak ithal edip, KKTC’de satışını yaptığını itiraf ettiğini söyleyen Kermeoğlu,  ithal ettiği uyuşturucunun 81 gramını Lefkoşa’da aranan bir şahsa bin 200 Euro karşılığında verdiğini tepspit edildiğini kaydetti.
    Kermeoğlu, kayıp olduğuna inanılan uyuşturucu madde, aranan bir şahıs ve soruşturulacak şahıslar olduğuna vurgu yapıp, zanlının aleyhinde 6 gün ek tutukluluk talep etti.  
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2023, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104