banner6

Bir kişi daha aranıyor

banner37

Lefkoşa’da sosyal medya hesabındaki paylaşımlarına kızdıkları B.H.’yi kaçırarak ciddi şekilde darp edip, ölüm tehdidinde bulunmakla suçlanan 4 kişinin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı

Bir kişi daha aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da geçtiğimiz hafta  B.H. isimli kişiyi, Facebook’taki paylaşımlarından dolayı Girne’ye kaçıran ve darp edip burnunun kırılmasına yol açtıkları ve ölüm tehdidinde bulundukları suçlamalarıyla tutuklanan E.H., M.A.S., A.M. ve M.İ.’nin tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı. Polis, olayla ilgili bir kişinin daha arandığını açıkladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Kazım Sevinç, zanlılar E.H., M.A.S., A.M. ve M.İ.’nin  “Zorla insan kaçırma”, “Vahim zarar”, “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sevinç, Lefkoşa’daki Concorde lojmanlarında kalan zanlıların 23 Temmuz 2021 tarihinde saat 12.00 raddelerinde aynı yerde kalan B.H.’yi Facebook isimli sosyal medya hesabındaki paylaşımlarıyla ilgili konuşmak ve Lefkoşa’daki Concorde Hotel’e götürmek için henüz tespit edilemeyen ve plakası meçhul olan araçlarına aldıklarını belirterek, aracı otel yerine Girne’ye doğru sürmek suretiyle müştekiyi zorla alıkoyduklarını kaydetti.

E.H. isimli zanlının müştekiye “Seni döveceğim, seni öldüreceğim” demek suretiyle şiddet tehdidinde de bulunduğunu dile getiren Sevinç, Girne anayolu üzerinde, henüz tam olarak belirlenemeyen bir mevkide zanlı ile müşteki arasında tartışma yaşandığını ifade etti.

Sevinç, tartışma sonucunda kim olduğu henüz tespit edilemeyen zanlılardan birisinin müştekiyi sağ gözüne ve burnuna yumruk vurarak ciddi şekilde darp ettiğine ve müştekinin burun kemiğinin çoklu kırılmasına yol açtığına işaret ederek, müştekiyi vahim zarara uğrattığını açıkladı.

Zanlıların yapılan şikayet üzerine derdest emri gereği Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığına dikkat çeken Sevinç, alınması gereken ifadelerin, incelenmesi gereken kamera kayıtlarının ve aranmakta olan bir şahsın söz konusu olduğunu vurguladı.

banner134

Sevinç, serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimali bulunan zanlıların aleyhine 4 gün daha tutukluluk emri talebinde bulundu.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88