Bir tane düzgün tabela yok!

banner37

Güzelyurt ve Lefke bölgesindeki birçok trafik levhası ile tabela, ya eğri, ya kırılmış, ya da çeşitli nedenlerle sürücüler tarafından fark edilmeyecek bir yerde

banner87
Bir tane düzgün tabela yok!
banner90
banner99

Güren TİLKİ

Güzelyurt ve Lefke bölgesinde dolaştık… Trafikte sürücüleri yönlendiren veya bilgi veren trafik levhalarının durumunu inceledik… Hem Güzelyurt hem de Lefke’de köyler de dahil olmak üzere karşımıza çıkan birçok levhanın düzgün olmadığını tespit ettik.

Levhaların çoğu ya yerde, ya eğri ya da zarara uğratılmış… Ama en ilginçleri, üst üste duran üç levha, levhaların üzerindeki kurşun izleri ile önlerinde duran reklam tabelalarıydı.

Tabelalar eğri ama gören yok

Güzelyurt ve Lefke’yi dolaşırken traji komik bir durumla karşılaştık. Özellikle anayollar üzerinde bulunan birçok trafik levhası atıl durumda kaldı.

Kazalar nedeniyle hasara uğrayan tabelaların çoğu, gördüğü zararla birlikte orada kalmış. Tabela ya eğrilmiş, ya kırılmış, ya da yerde atılı duruyor. O yolları her gün yetkili birçok kişi kullanıyor. Ancak bu görüntüler anlaşılan kimseyi rahatsız etmiyor.

Kafa karıştıran tabelalar

Tabela ve levhaların birçoğu da yıpranmış. Birçoğunun üzerindeki yazılar okunmuyor bile.

Bir kavşak noktasına yerleştirilmiş birden çok tabela ise, herkesin kafasını karıştırıyor. Üst üste yerleştirilmiş üç tabelada farklı şeyler yazıyor veya işaretler var. Sürücüler, hangisine bakacağını şaşırıyor.

Bazı tabela ve levhalar ise, ağaçların veya otların arasında kalmış, yanına yaklaşmadıkça fark etmek mümkün değil.

Tabelaları kablolar sarmış, kurşun izi bile var

Yeşilyurt’tan çektiğimiz bir trafik levhası fotoğrafı ilginç bir görüntüye sahip. Yolun ilerisinde hız tespit kamerasını gösteren ve hız limitinin 50 olduğunu gösteren levhanın, önü ve arkası elektrik kablolarıyla çevrelenmiş. Bir kısmı elektrik direğine de sarılı olan kabloların yanından her gün motosikler sürücüleri ve onlarca araba geçiyor. Ancak bu tehlikeyi gören de yok.

Bizi en çok şaşırtan görüntü ise bazı tabelaların üzerinde kurşun izi olması oldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75