banner6

Bir uyuşturucu satıcısı daha yakalandı

banner37

Bir uyuşturucu satıcısı daha yakalandı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Mağusa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tutuklanan M.A.M.’nin ardından, meseleyle bağlantısı tespit edilen F.A.F. isimli kişi de tasarrufundaki birer gramlık satışa hazır paketlemiş haldeki 8 gram Hintkeneviri türü uyuşturucuyla yakalandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, zanlının uyuşturucu satışı yaptığına dair alınan bilgi üzerine, 31.03.2022 tarihinde 15.00-15.30 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından zanlının Küçük Kaymaklı-Lefkoşa adresindeki ikametgahında mahkeme emri ile yapılan aramada, 8 paket halinde satışa hazır yaklaşık 8 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu ve zanlının tutuklandığını kaydetti.

   Polis memuru Cemal Ramiz, akabinde zanlı 1’den yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeleri, Mağusa’da uyuşturucu suçundan tutuklu bulunan zanlı M.A.M.’den (E-21) 200 Amerikan Doları karşılığında 10 gram olarak aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Tahkikat devam ettiğini, aranan emareler olduğunu kaydeden Ramiz, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110