banner6

Bir vahşet daha!

banner37

Bir vahşet daha!
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT
   Kaleburnu köyünde, başıboş köpekler, ağıldaki 300 bin TL değerindeki 50 koyunu telef etti.

   Kemal Soybir’e ait “Soybir Farm Küçükbaş Damızlık Besi Çiftliği’ne” giren 2 başıboş köpek, doğum yapmış 50 koyunu parçaladı.

   Önceki akşam saat 18.00’de çiftlikten ayrılan ağıl sahibi, ertesi gün sabah saat 05.30’da çiftliğe geldiğinde karşılaştığı manzara karşısında yıkıldı.

   KIBRIS’a konuşan Kemal Soybir, şunları anlattı:

   “Avcılar, avlamayan köpeklerini bölgemizde bırakıp gidiyor, ondan sonra da ceremesini biz çekiyoruz.

   Başıboş köpekler için bölgemizde bir birim yok. Başıboş köpekleri vurmamız da yasak.

   İki başıboş köpek, bir haftadır benim çiftliğin etrafında geziyor. Babam, birinden bir tüfek bul ve bu köpekleri vur dedi. Hayır dedim olmaz, onların da yaşama hakkı var. Bir hafta sonra gelinen nokta bu. Benim zararımı kim karşılayacak?

   Gece kuzuları annelerinden ayırmıştım. Eğer ayırmasaydım onlar da gidecekti. Veteriner 300 bin TL zarar biçti. Ben hayvanlarımı birkaç güne kadar çiftleştirecektim, kuzular da annelerinden süt içiyordu, onların da zararı var. Benim zararım 450 bin TL’dır.

   Bu çiftliği ve diğer ağılımı kurarken bir milyon Türk Lirası harcadım. En sistemli, en modern çiftliği kurdum. sadece sağım sistemine 30 bin Euro verdim, şimdi 42 bin Euro’dur. 18 tane kamera var. Ancak internet sistemi bu ara sorun yarattığı için akşam kameralar çalışmadı.

   Hayvanlarım hepsi de özeldir. Özenle bakıyorum ama bu manzarayı sabah görünce yıkıldım, mahvoldum.

   Ben yetkililerden yardım istiyorum. Çünkü az bir zarar değil bu. Köpekler çiftliğe kapının altını kazarak girdi. Hayvanlara saldırdı. Hayvanlar hepsi bir köşeye yığıldı ve üst üste yığılınca hayvanlar çatladı. Diğerleri de ölen hayvanların üzerine çıkarak diğer mandıraya geçti. 50 tane koyunum telef oldu, 4-5 tane de yaralı olan var.”
 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110