Bir yıl hapis cezası aldı, 22 yıllık memurluğu yandı

banner37

Eski Eserler Dairesi’nde memur olan ve kendisine daire adına getirilmiş olan 19 bin 500 TL tutarındaki kira bedelini, ilgili dairenin veznesine yatırmayan memur Pınar Narçin, bir yıl hapis cezası aldı

Bir yıl hapis cezası aldı, 22 yıllık memurluğu yandı
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Maliye Bakanlığı’na bağlı Eski Eserler Dairesi’nde memur olan ve kendisine daire adına getirilmiş olan 19 bin 500 TL tutarındaki kira bedelini, ilgili dairenin veznesine yatırmayıp, “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” suçuyla yargılanan Pınar Narçin, bir yıl hapis cezası aldı.


Bu kararla Narçin’in 22 yıllık memurluk hayatı sona ermiş oldu.


Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, Kıdemli Savcı Egemen Metay ve avukatı Tevfik Mut hazır bulundu.


banner134
Davanın kararını okuyan Yargıç Umut İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhindeki davalardan suçlu bulup, mahkum ettiklerini açıkladı. Yargıç İnan, sanığın işlediği “Kamu Görevlisi Tarafından Sirkat” suçunun 10 yıla kadar hapis cezası öngören, ciddi ve vahim suçlardan olduğuna dikkat çekti.


Umut İnan, kamu yararı gereği, bu tür suçlara tevessül edecek olan kişilere karşı, caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. İnan, sanığın sirkat ettiği 19 bin 500 TL’lik meblağı devletin kasasına yatırsa da faizinin ödenmemiş oluşunu aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen İnan, oybirliği ile bir yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet Yıldırım
Mehmet Yıldırım - 1 gün Önce

Çok caydırıcı ve ibret verici bir ceza olmuş ????????????????????????

SIRADAKİ HABER

banner75