banner6

'Bir yılda birçok sıkıntı ortadan kaldırıldı'

banner37

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün, UBP Kırıkkale Örgütü’nün düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

'Bir yılda birçok sıkıntı ortadan kaldırıldı'
banner151

UBP’den yapılan açıklamaya göre, Kırıkkale Taşkınkaya Spor Kulübü binasında yer alan iftar yemeğine Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Genel Sekreter Dursun Oğuz ile bazı milletvekilleri katıldı.

Özgürgün, iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Yapay gündem yaratılmaya çalışılsa ve uyduruk anketler yayınlansa da hükümet bir yıllık sürede önemli işler yaptı, birçok sıkıntı ortadan kaldırıldı, maaşların taksitle ödendiği dönemden çıkıldı” dedi.

Bölgeye götürülen hizmetlere değinen Özgürgün, hedeflerinin tüm bölgelere daha fazla hizmet götürmek olduğunu söyledi.

Özgürgün, “Ülkenin her yerinde UBP’li bakanların yaptığı icraatlar en önde duruyor, diğer hükümetlerin icraatları görülmüyor” dedi.

“Birçok sıkıntı ortadan kaldırıldı”

Hükümetin bir yılı geride bıraktığını, bu sürede önemli işler yapıldığını dile getiren Özgürgün, şöyle devam etti:

“Hükümetimiz, Türkiye’den gelen suyu bile kabul etmeyen, Ekonomik ve Mali Protokolü imzalayamayan, köylünün/çiftçinin alacağının korkunç derecede biriktiği bir dönemin ardından göreve geldi.

Hükümet, memur maaşlarının taksitle ödendiği bir dönemden çıktı ve bu dönemde birçok sıkıntı ortadan kaldırıldı. Hükümet, 2011 sonrası işe giren öğretmenlerin hazırlık ödeneklerine kadar birçok sorunu çözdü. Biz hizmet için varız.”

Sorunların yılların birikimi olduğunu, bir anda çözülemeyeceğini de ifade eden Özgürgün, “Giden hükümetlerin bıraktığı enkazlar var. Bir yıl içinde gelinen noktaya baktığımızda hiç de azımsanacak ve küçümsenecek bir nokta değil, her anlamda ciddi gelişmeler olmuştur. Daha iyisini yapmak üzere, bakan ve milletvekili arkadaşlarım, partimizin tüm yetkili organları ve halkımızla birlikte el ele çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Açıklamaya göre, Kırıkkale Muhtarı Cemal Gürsel Osmanoğlu da, bölgeye yapılan hizmetler için teşekkür etti, yıllardır bekledikleri yol ve köprünün Başbakan Özgürgün sayesinde yapıldığını anlattı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2017, 18:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110