banner6

Birçok bina çökmek üzere

banner37

Surlariçi bölgesinde geçen hafta içinde yıkılan iki katlı ev, gözlerin bakımsızlıktan harabeye dönen başka evlere ve tarihi binalara çevrilmesine neden oldu... Bölge halkı, her an yıkılacak gibi duran evlerin can ve mal güvenliklerini tehdit ettiğini söylüyor

Birçok bina çökmek üzere
banner90
banner99

Mehmet KARA

Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde, aşırı yağmurların da etkisiyle geçen hafta içinde yıkılan ve bölge halkına panik yaşatan iki katlı bir bina, bölge halkının gözünü korkuttu. Vatandaşlar, bu olay üzerine diğer yıkılmak üzere olan binalara dikkat çekerek, kaderine terk edilmiş olan birçok evin ve tarihi binanın tehlike saçtığına dikkat çekti.

Vatandaşlar, yıkılmak üzere olan binaların, oradan geçen kişilere ve araçlara zarar verebileceğini vurguladı.

Çocukların binaların yakınında oynadığını, bazı gençlerin sigara veya başka zararlılar içmek için bu binaların içine girdiğini anlatan bölge halkı, “İki katlı bina çöktüğünde çok korkmuştuk, altında birisinin olmaması büyük şanstı. Benzeri olaylardan endişe ediyoruz” dedi.

“Birçok bina bakımsızlıktan çökmek üzere”

KIBRIS Gazetesi’nin objektifine yansıyan görüntülerde, birçok binanın bakımsızlıktan tahrip olduğu gözlerden kaçmadı. Aralarında bulunan tarihi binalar da yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya…

On yıllarca birçok aileye yuva olan ancak, şimdi bakımsızlıktan harabeye dönen binalar, can ve mal güvenliğini de tehdit ediyor. Mecidiye Sokak’ta bulunan bir bina, yıkılma tehlikesi olduğu için uzun bir zaman önce boşaltılmış. Binanın duvarındaki ayrılmalar gözle görülebiliyor. Ayrıca tarihi başka bir binanın ön yüzünde yaşanan tahribat da dikkatlerden kaçmadı.

Yetkililerin tehlike karşısında biran önce önlem almasını isteyen vatandaşlar, “İstenmeyen bir yaşandıktan sonra önlem alınmasın” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlar, yıkılma tehlikesi olan binaların yanından insanların geçtiğini, önüne araçların park edildiğini ifade etti ve “Can ve mal kaybı yaşanmadan biran önce gereken yapılmalıdır” şeklinde konuşarak yetkililere çağrıda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104