Biri 630, diğeri bin 55 gündür kaçak

banner37

Gazimağusa’da Küçük Sanayi Bölgesi’nde dolaştıkları sırada polis tarafından tespit edilen Bangladeş uyruklu iki kişinin KKTC’de izinsiz ikamet ettikleri belirlendi

Biri 630, diğeri bin 55 gündür kaçak
banner99

Ahmet İLKTAÇ

Gazimağusa’da Küçük Sanayi Bölgesi’nde şüpheli bir şekilde dolaşan Bangladeş uyruklu A.H. ve İ.K.’nin uzun süredir KKTC’de kaçak olarak bulundukları tespit edilince tutuklandılar.


Mahkeme huzuruna çıkarılan her iki zanlı aleyhine de soruşturma maksatlı 3’er günlük tutukluluk emri alındı.


İskele Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten savcı Ahmet Özlemler, Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Yasin Kural’ı tanık olarak dinletti.

banner134

Tanık polis Yasin Kural, 22 Haziran 2018 tarihinde Gazimağusa’da Küçük Sanayi Bölgesi’nde şüpheli olarak görülen zanlıların Adli Şube’ye getirildiklerini söyledi.


Yasin Kural, zanlılardan yapılan ilk soruşturmalarda KKTC’de izinsiz ikamet ettiklerini ve herhangi bir yerde çalışmadıklarını beyan ettiklerini kaydetti.


Polis memuru, zanlılar aleyhine yapılan araştırmada zanlı 1 A.H.’nin 630 gün, zanlı 2 İ.K’nin de bin 55 gündür izinsiz olarak KKTC’de kaldıklarını tespit ettiklerini açıkladı.


Zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının halen devam ettiğini anlatan tahkikat memuru, mahkemeden zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmalarını talep etti.


Yargıç Umut İnan zanlıların soruşturma maksatlı 3’er gün süreyle tutuklu kalmalarını emretti.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 10:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75