banner6

Biri alkollü diğeri dikkatsiz

banner37

Lefkoşa’da, 57 promil alkol tesiri altında direksiyon başına geçen sürücü, dikkatsizce anayola giriş yapan motosiklete çarptı. Yaralanan motosiklet sürücüsü, “Yüzünde ve sağ ayak bileğinde kırık ve sağ el serçe parmağında kesi” teşhisi konularak tedavi altına alındı

Biri alkollü diğeri dikkatsiz
banner99

Doğan SAMER

Başkent Lefkoşa’da Domuzcular Burnu Askeri Birliği’nin önlerinde önceki gece, alkollü içki tesiri altında direksiyon başına geçen sürücü süratli bir şekilde seyrederken, dikkatsizce anayola giriş yapan motosiklete çarptı. Meydana gelen trafik kazasında yaralanan motosiklet sürücüsü, bölgeye sevk edilen ambulansla kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındı.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre kaza, saat 23.40’ta Şehit Osman M. Benli sokağında meydana geldi.

57 promil alkol tesiri altında direksiyon başına geçen 37 yaşındaki Mustafa Karadeniz, yönetimindeki EM 044 plakalı salon araçla, “İnsan hayatını tehlikeye koyabilecek, herhangi bir kişi veya malı zarar ve ziyana uğratabilecek süratte ihtiyatsızca, acele ile ve halka tehlike teşkil edecek bir şekilde” seyrederken, seyrettiği yolun solunda bulunan Seval Kaymak Eczanesi önlerine geldiğinde o esnada anayolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsizce yola giriş yapan 19 yaşındaki Fatih Bayraktar yönetimindeki MZ 901 plakalı motosiklete çarptı.

Çarpmanın etkisi ile spin atan MZ 901 plakalı motosiklet, spin attığı esnada yine EM 044 plakalı araca çarpıp sağ yan kısmı üzerine devrilerek yol içerisinde sürüklenip durabildi.

Kaza sonucu yaralanan MZ 901 plakalı motosiklet sürücüsü, kaza mahalline gelen ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak Acil Servisi’nde görmüş olduğu ilkyardım tedavisine müteakip “Yüzünde ve sağ ayak bileğinde kırık ve sağ el serçe parmağında kesi” teşhisi konularak Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde müşahede altına alındı.

Polis, kazayla ilgili soruşturma başlattı.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104