Biri bıçakla diğeri kırık camla saldırdı

banner37

Aralarındaki husumet nedeniyle kavga ederek birbirlerini yaralayan Afrika kökenli iki öğrenci, birbirlerinden şikayetçi olmadı

Biri bıçakla diğeri kırık camla saldırdı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
Ülkede öğrenci statüsünde bulunan Afrika kökenli iki kişi birbirlerine bıçak ve cam parçasıyla saldırdı.
Her ikisi de yaralanan ancak birbirlerinden şikayetçi olmayan zanlılar C.E., ve O.K., dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alındı.

“Yaralama” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Coşkun Altındağlı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren Altındağlı, zanlı C.E.’nin 25.05.2021 tarihinde, saat 19.20 raddelerinde, Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da, ikametgahının oturma odası içerisinde, tasarrufunda bulundurduğu toplam uzunluğu 28 cm, ağız uzunluğu 17 cm olan bıçağı aralarında geçmişte husumet bulunan O.K.’nin boynunun sağ yan tarafına bir kez sallamak sureti ile 4 santimlik yüzeysel kesi oluşmasına ve yaralanmasına sebep olduğuna vurgu yaptı.
Polis memuru Coşkun Altındağlı, olay mahallinde kullanılan bıçağın tespit edilerek, emare olarak zapt edildiğini kaydetti.

banner134
Altındağlı, aynı gün mesele ile ilgili O.K.’nin, 112 Acil Servis ambulansı ile kaldırılmış olduğu Lefkoşa devlet hastanesi acil servisinde görmüş olduğu ilk yardım tedavisine müteakip taburcu olduğunu mahkemeye aktardı.
Altındağlı, yaşanan kavga olayında O.K.’nin elindeki cam parçası ile zanlı C.E.’ye saldırıp, parmağında 2 santimlik kesi oluşmasına neden olup yaraladığına dikkat çekti.
Altındağlı, aynı gün zanlıların derdest emri gereği tutuklandığını söyleyerek, kırık cam parçasının arandığına vurgu yaptı.

Kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiğine ve görgü tanıklarından ifade alınması gerektiğine vurgu yapan Altındağlı, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da iki gün tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75