banner6

Biri evin bahçesine girdi, diğeri kaza yapıp kaçmayı denedi

banner37

Lefkoşa’da dün günün ilk saatlerinde direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücünün yaptığı kaza az kalsın felaketle sonuçlanacakken, bir diğer kazada 165 promil alkollü sürücü çöp kamyonunu göremedi

Biri evin bahçesine girdi, diğeri kaza yapıp kaçmayı denedi
banner8

Doğan SAMER

Başkent Lefkoşa’da dün günün ilk saatlerinde meydana gelen 2 ayrı trafik kazası herkese korku dolu anlar yaşattı.


1 buçuk saat arayla meydana gelen kazalarda sürücülerden biri kullanımındaki otomobilin direksiyon hakimiyetini kaybederek bir evin önünde bir metre derinliğindeki toprak sete çakılırken, bir diğer sürücü alkollü içki tesiri altında çöp kamyonuna çarptı. İlk kazanın sürücüsü yaralanarak hastaneye kaldırılırken, diğer kazanın sürücüsü aracını bırakıp olay yerinden kaçtı ancak kısa süre sonra yakalandı.

Toprak sete çakıldı


Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, saat 02.00 sıralarında Meltem Sokak’ta ZLR 784 plakalı salon araçla dikkatsiz bir şekilde seyreden 28 yaşındaki İbrahim Taşkıran, seyretmekte olduğu yolun sağında bulunan bir evin önüne geldiğinde direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağından çıkarak bir metre derinliğindeki toprak sete çarptıktan sonra yoluna devam edip evi çevreleyen demir parmaklıklara ardından savrularak zeytin ağacına çarparak durabildi.
 


Kaza sonucu yaralanan İbrahim Taşkıran ambulansla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaçan sürücü 1 saat sonra yakalandı


Öte yandan ilk kazanın yaklaşık 1 buçuk saat ardından saat 03.30 sıralarında Mehmet Akif Caddesi’nde bir trafik kazası daha meydana geldi.

banner134


Cadde üzerinde ES 196 plakalı salon araçla 165 promil alkollü içki tesiri altında dikkatsiz bir şekilde seyreden 25 yaşındaki Panashe Musa Mangundhla, seyretmekte olduğu yolun solunda bulunan bir işletmenin önüne geldiğinde o esnada çöpleri toplamak için yol içerisinde durmakta olan Lefkoşa Türk Belediyesi’ne ait NV 533 plakalı çöp kamyonuna arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan araç, kaldırım üzerinde durmakta olan büyük boy çöp bidonuna çarptı, ardından çarpmanın etkisiyle savrulan çöp bidonu bir işletmenin ön kısmında bulunan cama çarpıp camın kırılmasına neden oldu.


Araç sürücüsü kazanın ardından aracını bırakıp ayrıldıktan sonra saat 04.30’da tespit edildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104