banner6

Biri “içici” olduğunu kabul etti, diğeri polise teslim oldu

banner37

Biri “içici” olduğunu kabul  etti, diğeri polise teslim oldu
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Gazimağusa Narkotik polisi, aldığı bir ihbarı değerlendirdi ve bölgede yaya olarak dolaşan A.T.’yi ve 2017’den beridir aranan V.D.’yi uyuşturucu madde tasarrufundan tutukladı.

   Uyuşturucu madde suçlarıyla mücadele eden narkotik polisi, meseleyle ilgili tutukladığı her iki genç zanlıyı, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden huzurunda ayrı ayrı çıkarttı ve aleyhlerine, tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri temin etti.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, A.T.’nin 13 Temmuz’da Gazimağusa’da, Tekan Bölgesi’nde, cebinde şeffaf naylon içinde 28 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle suçüstü tespit edildiğini belirtti.

   V.D.’nin ise 3 Kasım 2017’de yolcu olarak bulunduğu araçtan bir evin önüne 26 gram 27 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucuyu atıp polisten kaçarak, yasa dışı yolla Güney Kıbrıs’a geçtiğini kaydetti.

   Zanlı V.D.’nin polise teslim olmak için Beyarmudu Kara Giriş Kapısı’na geldiğini ifade ederek, mahkemeden henüz yeni başlattığı iki ayrı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için tahkikatına etki etme olasılığı bulunan her iki zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Tanık polis, A.T..’nin gönüllü ifade verip konu maddeleri bir şahıstan içmek için satın  aldığını itiraf ettiğini belirterek, A.T.’nin tasarrufunda zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirtti.

   Tanık polis, laboratuvardan gelecek parmak izi sonucunun tahkikatına yön vereceğini kaydetti.

   Huzurundaki olguları değerlendiren yargıç, tahkikatın selameti için her iki zanlının  poliste birer gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104