banner6

Biri İtalyan, diğeri Bulgar oldu üç kişi birden tutuklandı

banner37

Biri İtalyan, diğeri Bulgar oldu üç kişi birden tutuklandı
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ülkemizde turist vizesiyle bulunan ve geçtiğimiz gün Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nı kullanarak tasarruflarındaki sahte pasaport ve kimlikle Güney Kıbrıs’a geçmeye çalışan İ.T. ve M.D. ile meseleyle bağlantısı olduğu tespit edilen D.S., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 5 gün da ek tutukluluk emri alındı.

   Polis, üç zanlının verdiği gönüllü ifadelerin araştırılacağını belirterek soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekti.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Havva Yorgancı, zanlılar İ.T., M.D. ve D.S.’nin “Sahte resmî evrak düzenleme”, “Sahte resmî evrakı tedavüle sürme” ve “Sahte davranışla kayıt teminine teşebbüs etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Yorgancı, KKTC’de turist vizesiyle bulunan İ.T. isimli zanlının 1 Mayıs 2022 tarihinde, saat 11.20 raddelerinde Lefkoşa’da Lokmacı Kara Giriş Kapısı’nda Güney Kıbrıs’a vizesiz bir şekilde geçmek istediği sırada kendi adına sahte olarak düzenlenmiş olan “YA5711305” numaralı İtalya pasaportunu ve “CA592477” numaralı İtalya kimliğini muhaceret memuruna verip tedavüle sürmeye çalıştığını belirtti.

   Yorgancı, aynı tarihte ve aynı giriş kapısında, yine KKTC’de turist statüsüyle bulunan M.D. isimli zanlının da Mert İsmail adına sahte olarak düzenlenmiş “647895838” numaralı Bulgaristan kimliğini ve “387276877” numaralı Bulgaristan pasaportunu görevli muhaceret memuruna ibraz edip tedavüle sürerek işlem yapmaya çalıştığı esnada tespit edilip tutuklandığını kaydetti.

   Yürütülen soruşturma kapsamında zanlı D.S.’nin de meseleyle bağlantısı olduğunun tespit edildiğini dile getiren Yorgancı, derdest emri gereği tutuklandığını ifade etti.

   Yorgancı, soruşturmanın devam ettiğini, üç zanlının alınan gönüllü ifadelerin teyit ve tekziplerinin yapılacağını, bu nedenle serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki etme ihtimallerinin bulunduğunu vurgulayarak, zanlılar aleyhine 5 gün daha tutukluluk emri talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110