banner6

Biri ithal etti, beşi satın aldı

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibinin, Lefkoşa’daki bir evde ele geçirdiği 2 ayrı tür uyuşturucu madde ile ilgili tutukladığı zanlılardan üçü cezaevine gönderildi, diğerleri teminatla serbest bırakıldı

Biri ithal etti, beşi satın aldı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne yapılan ihbar sonucu düzenlenen operasyonda tasarruflarında iki ayrı türde toplam 46 gram ağırlığında uyuşturucu madde tespit edip, soruşturma kapsamında tutukladığı 6 kişi aleyhine başlatılan soruşturma tamamlandı.

banner134

Tutukluluk süreleri dolan zanlılar E.K.O., O.D.G.I., G.P., C.K.N., C.W.U.W. ve C.I.E., dün teminat amaçlı mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polis, zanlı E.K.O.’nun internet üzerinden iletişim kurarak Güney Kıbrıs’ta ikamet eden bir şahıstan 14 gram ağırlığında sentetik cannabinoid (bonzai) ve 41 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi Güney Kıbrıs’tan ithal ettiğini ve Gönyeli’deki bir şahıstan teslim aldığını tespit etti. Zanlının 14 gramlık bonzaiden O.D.G.I., G.P. ve C.K.N. isimli zanlılara da verdiği belirlendi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, zanlılar E.K.O., O.D.G.I., G.P., C.K.N., C.W.U.W., C.I.E.’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme, tasarrufunda bulundurma ve ithal etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ramiz, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne C.I.E. isimli zanlının Lefkoşa’daki ikametgahında uyuşturucu madde bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi geldiğini belirterek, gelen ihbar üzerine söz konusu evde bir polis ekibi tarafından aynı gün, 18.50 – 20.30 saatleri arasında arama gerçekleştirildiğini ve iki ayrı türde uyuşturucu madde ele geçirildiğini anımsattı.

Yürütülen soruşturma neticesinde zanlılar E.K.O.’nun aleyhine “41 gram Hintkeneviri ile 14 gram sentetic cannabionid ithal, alma verme tasarruf”, O.D.G.I., G.P. ve C.K.N.’nin aleyhine “14 gram sentetic cannabionid alma tasarruf”,  C.W.U.W.’nin aleyhine “8 gram sentetic cannabionid alma ve tasarruf”, C.İ.E.’nin aleyhine 33 gram Hintkeneviri alma ve tasarruf” suçlarından aleyhlerine dava getirildiğini kaydetti. 

Ramiz, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyleyerek, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlamasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlılar E.K.O., .K.N., C.W.U.W. isimli zanlıların yargılanıncaya değin üç ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde  hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

Ozankaya, diğer üç zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışlarını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmeleri, 10’ar bin TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları karşılığında tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104