banner6

Biri satıcı, diğeri alıcı

banner37

Biri satıcı, diğeri alıcı
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Gazimağusa şubesinde görev yapan bir polis ekibinin dikkati, bir uyuşturucu alış-verişini ortaya çıkardı.

   Sokakta şüpheli hareketler sergileyen şahsın üzerinde bir miktar uyuşturucu bulan polis, şahsın uyuşturucuyu aldığı kişiyi de tespit etti, onun da tasarrufunda uyuşturucu buldu.

   Tasarruflarında toplamda 25 gram uyuşturucu madde bulunan M.D.I. ve I.M.H. isimli iki zanlıyı dün mahkemeye çıkararak aleyhlerine 2’şer gün tutukluluk emri alan polis, olayla bağlantılı bir kişinin daha arandığını açıkladı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Cüneyt Arkın, zanlıların, 28 Nisan 2022’de saat 23.45’te Gazimağusa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

   Cüneyt Arkın, bölgedeki bir sokakta şüpheli hareketler sergileyen M.D.I.’yı alıkoyduğunu ve giydiği şortun sağ cebinde ayrı ayrı iki naylon poşet içerisinde 10 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeye el koyduğunu belirtti.

   Yaptığı ileri soruşturmada M.D.I.’ya konu maddeyi veren I.M.H.’yi de DAÜ Çemberi yakınında tespit ettiğini anlatan Arkın, I.M.H.’nin üst bel çantasındaki mavi ve siyah naylon poşete sarılı 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan bulunduğunu belirtti ve zanlıların evlerinde arama yapılacağını söyledi.

   Zanlı I.M.H.’nin tasarrufundaki maddeleri bir şahıstan satın alıp M.D.I.’ya verdiğini kabul ettiğine vurgu yapan Arkın, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan materyalleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirterek, mahkemeden tahkikatına etki etme olasılığı bulunan zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkeme, tahkikatın selameti için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmalarına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110