Biri toprağa verilecek, biri mahkemeye çıkacak

banner37

banner87
Biri toprağa verilecek, biri mahkemeye çıkacak
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne-Lefkoşa anayolunda önceki sabah meydana gelen ve tüm ülkede büyük üzüntü yaratan trafik kazasında hayatını kaybeden 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu bugün Karaoğlanoğlu’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Kazaya sebebiyet veren ve kazada kendisi de hafif şekilde yaralanan karşı aracın sürücüsü 28 yaşındaki Yasin Er ise dün hastaneden taburcu edildi ve mahkemeye çıkarılarak aleyhine bir günlük tutukluluk emri alındı.

Yasin Er, bugün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılacak.

Çelebioğlu’nun cenazesi bugün

Karşı şeritten gelen aracın, kullanımındaki araca çarpması sonucu hayatını kaybeden 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu’nun cenazesi, bugün öğleyin Karaoğlanoğlu’nda toprağa verilecek.

Karaoğlanoğlu Yeni Camii’de kılınacak öğle ve cenaze namazlarının ardından Hilmi Çelebioğlu’nun naaşı, Karaoğlanoğlu Mezarlığı’na defnedilecek.

Öte yandan, kaza sırasında Hilmi Çelebioğlu ile aynı araçta bulunan ve ağır yaralanan Serhan Hallaç’ın yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Yasin Er, bugün yeniden mahkemeye çıkacak

Hilmi Çelebioğlu’nun hayatını kaybettiği, Serhan Hallaç’ın ağır, kendisiyle birlikte Şahin Sevimli’nin de hafif şekilde yaralandığı kazaya sebebiyet vermekle suçlanan 28 yaşındaki Yasin Er, hastaneden taburcu olur olmaz dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü Trafik Şubesi’nde görevli polis çavuşu Recep Arabulucu’yu tanık olarak dinletti.

Zanlı Yasin Er’in “Ölümlü Kazaya Sebebiyet Vermek” suçundan methaldar olduğunu ifade eden Arabulucu, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Tahkikat memuru Recep Arabulucu, önceki sabah saat 09.40 sıralarında, Girne-Lefkoşa anayolunda 28 yaşındaki zanlı Yasin Er’in yönetimindeki KS 824 plakalı aracıyla Lefkoşa’dan Girne’ye doğru seyrettiği sırada, orta refüje çarpıp karşı şeride geçtiğini ve o esnada karşı istikametten gelen 24 yaşındaki Hilmi Çelebioğlu’nun yönetimindeki HC 688 plakalı araçla çarpıştığını belirtti.

Arabulucu, kaza sonucu Hilmi Çelebioğlu’nun yaşamını yitirdiğini, araçta yolcu olarak bulunan Serhan Hallaç’ın iç organ yaralanması nedeniyle ameliyat edildiği ve yoğun bakım ünitesine alındığını kaydederek, zanlı Yasin Er ve araçta yolcu olarak bulunan Şahin Sevimli’nin ise kazadan hafif yaralar aldığını kaydetti.

Meseleyle ilgili tahkikatın henüz yeni başladığını kaydeden polis memuru, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlı Er’in poliste 1 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın yeni başladığını, zanlının serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğine bulgu yaparak, zanlı Yasin Er’in ilk etapta poliste 1 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75