“Birikiminizi emlak alarak değerlendirin”

banner37

Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, parası olanın parasını emlak alarak değerlendirmesini tavsiye ederek, Koronavirüs bittiğinde emlak fiyatlarının artacağı öngörüsünde bulundu

“Birikiminizi emlak alarak değerlendirin”
banner90
banner99

SUNGUR: ALIM GÜCÜ DÜŞTÜ… Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, dövizin yükselmesinden önce bankalarda düşen mevduatlardan dolayı vatandaşların birikimini emlak satın alarak değerlendirdiklerinin altını çizerek, dövizin yükselmesi ile yerli yatırımcının bu durumdan etkilendiğini söyledi. Sungur, kazancı ve birikimi Türk Lirası olan kişilerin dövizin yükselmesi ile alım gücünün düştüğünü belirterek, ülkede yaşanan ekonomik krizden dolayı elinde parası olan kişi sayısının oldukça azaldığını kaydetti.

Eniz ORAKCIOĞLU

   Ülkemizde yaşanan ekonomik krize ek olarak dövizin yükselmesi emlak piyasasını da olumsuz etkiledi. Vatandaş günden güne yükselen döviz karşısında kredi çekerek ev almaya korkar oldu. Özellikle Türk Lirası kazanan veya birikimi Türk Lirası olan vatandaşlar da ev alırken endişe duyuyor.

   Buna rağmen yabancı para birimi kazanan yabancı yatırımcılar veya birikimi yabancı para birimi olan kişiler emlak alma konusunda pekte sıkıntı yaşamıyor.

   Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, dövizin yükselmesinden önce yerli halkın emlak almaya yöneldiğini kaydederek, vatandaşın son zamanlarda düşen mevduatlardan dolayı aklında soru işareti olduğunu bu nedenle de birikimlerini emlak almaya kullandıklarını belirtti.

   Parası olanın parasını emlak alarak değerlendirmesi tavsiyesinde bulunan Sungur, Koronavirüs bittiğinde emlak fiyatlarının artacağını ve kazançlı olacaklarını vurguladı.

“Dövizin yükselişinden yerli piyasa etkilendi”

   Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği Başkanı Hasan Sungur, dövizin yükselmesinin yerli piyasayı olumsuz etkilediğini kaydederek, döviz kazanan veya yabancı yatırımcının bu durumdan etkilenmediğinin altını çizdi.

   Dövizin yükselmesinden önce yerli halkın emlak almaya yöneldiğini kaydeden Sungur, vatandaşın son zamanlarda düşen mevduatlardan dolayı aklında soru işareti olduğunu bu nedenle de birikimlerini emlak almaya kullandıklarını belirtti.

   Sungur, yatırımcının birikiminin Türk Lirası olması halinde dövizin bu denli yükselmesinden olumsuz etkileneceğini vurgulayarak, birikimi döviz olanın yükselişten etkilenmeyeceğine dikkat çekti.

“Alım gücü düştü”

   Sungur, kazancı ve birikimi Türk Lirası olan kişilerin dövizin yükselmesi ile alım gücünün düştüğünü söyleyerek, ülkede yaşanan ekonomik krizden dolayı elinde parası olan kişi sayısının oldukça azaldığını kaydetti.

   Sungur, ekonomik krizin birçok iş insanını da etkilediğine dikkat çekti.

“Parası olan emlak alsın”

   Parası olanın emlak alarak yatırım yapması tavsiyesinde bulunan Sungur, Koronavirüs bittiğinde emlak fiyatlarının artacağını ve kazançlı olacaklarını vurguladı.

   Mağusa ve İskele’de Rusların emlak talebi olduğunu söyleyen Sungur, Girne’nin emirnamesinden sonra arazi bulmanın daha da zorlaştığını ve arazilerin değer kazandığını ifade etti.

   Sungur, Girne’nin halen Kıbrıs’ın incisi olduğunu ve yemyeşil olduğunu kaydederek, İmar planı nedeni ile Girne’nin bazı bölgelerinde 1 kattan fazlasının imara kapalı olduğuna dikkat çekti.

   Sungur, dikey büyüme olsaydı arazi tüketiminin daha az olacağını belirterek, yatay büyüme ile arazilerin değerlendiğini ve az kaldığını söyledi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75