banner6

Birinci, son siyasi gelişmeler ve sağlıktaki sorunlar hakkında konuştu

banner37

Birinci, son siyasi gelişmeler ve sağlıktaki sorunlar hakkında konuştu
banner99

Cumhuriyet Meclisi, bugünkü çalışmalarını tamamladı.

Meclis Genel Kurulu’nun bugünkü birleşiminde güncel konuşmalara yer verildi
 

CTP Milletvekili Ceyhun Birinci "son siyasi gelişmeler ve sağlıktaki sorunlar" konusunda yaptığı konuşmada, Din İşleri Başkanı Ahmet Ünsal’ın görevden alınmamasını şiddetle kınayarak, ülkede laik devletin korunmasının önemine işaret etti.

Birinci, laikliğin önemini vurgulayarak, Ünsal’ın söylemlerini eleştirdi ve bu söylemlerin Anayasa’ya aykırı olduğunu belirtti.

Birinci, Din İşleri Dairesi Bakanı Ünsal’ın hemen görevden alınmasını talep ettiklerini ve bunun takipçisi olacaklarını vurguladı.  

Başbakan Ünal Üstel’in halka verdiği müjdelere işaret eden Birinci, elektrik konusunda yapılmak istenenlerin şekillenmeden halka iletildiğini, sosyal konut projesi konusuna da açıklık getirilmediğini belirtti.

Sağlık konusunda verilen müjdeye de işaret eden Birinci, bu uygulamaya geçilmesi halinde oluşacak maliyeti kimin karşılayacağını sordu.

Ülkede sağlıkta yaşanan ciddi sorunlar olduğuna dikkat çeken Birinci, bu sorunların nasıl çözülebileceğini, altyapının nasıl düzeltilmesi gerektiğini çözmeden halka altı doldurulamayan müjdeler verildiğini kaydetti.

Ceyhun Birinci, ülkede yaşanan ilaç sıkıntısına işaret ederek, bunların uzun vadeli çözümlenmesi için, bir kriz masası oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Koruyucu hekimlik ve aşılar konusunun önemine işaret eden Birinci, üst solunum yolları, influenza ve gribal durumların son günlerde çok arttığını, altyapı ve ilaç yetersizliğinden dolayı da bu konularda ciddi sıkıntıların yaşandığını belirtti.

Birinci, ülkedeki sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güven arttırıcı yöntemlerin arttırılması gerektiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104