'Birine söylersen seni öldürürüm'

banner37

Karaoğlanoğlu’nda bir arkadaş ortamında tanıştığı 15 yaşındaki kız çocuğunu arabası ile zorla sahil kenarına götürüp tecavüz ettiği iddia edilen 24 yaşındaki zanlı Mehmet Terkan, aleyhinde yürütülen soruşturma halen devam ediyor.

'Birine söylersen seni öldürürüm'
banner90
banner8

Ahmet VAMIK
Karaoğlanoğlu’nda eylül ayında bir arkadaş ortamında tanıştığı 15 yaşındaki kız çocuğunu arabası ile zorla sahil kenarına götürüp tecavüz ettiği iddia edilen ve 2 ay sonra yapılan şikayet üzerine polis tarafından arandığını öğrenince Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim olan 24 yaşındaki zanlı Mehmet Terkan aleyhinde yürütülen soruşturma devam ediyor.

Öte yandan zanlı Mehmet Terkan’ın, 2014 yılında Lefkoşa’da benzer bir suçlamayla tutuklandığı ortaya çıktı.
Söz konusu tarihte 20 yaşında olan ve 14 yaşındaki kız arkadaşıyla cinsel ilişkiye girdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlı Mehmet Terkan’ın “Sirkat”, “Kanunsuz Ateşli Silah Tasarrufu” ve “Ciddi Darp” gibi sabıkaları da bulunuyor.

Zanlı Mehmet Terkan, tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı ve aleyhinde soruşturma maksatlı 3 günlük ek tutukluluk emri alındı.

 

“Zaten sana kimse inanmaz”
Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ömer Yavuz’u tanık olarak dinletti.
Zanlı Mehmet Terkan’ın 22 Eylül’de Karakum Plajı’nda meydana gelen “Cinsel Tecavüz”, “Vahim Zarar”, “16 Yaşından Küçük Çocuğu Zorla Alıkoyma” ve “Şiddet Tehdidi” suçlarından methaldar olduğunu belirten polis memuru Ömer Yavuz, müştekinin yaşadığı psikolojik travma nedeniyle olayı uzun bir süre herkesten gizlediğini ve ardından 9 Kasım’da zanlı aleyhinde şikayetçi olduğunu açıkladı.

banner134
Yavuz, müştekinin, zanlı ile bir arkadaş ortamında tanıştığı, daha sonra zanlının tasarrufundaki plakası meçhul bir arabada buluştukları ve zanlının kendisini zorla Karakum Plajı’na götürdüğü yönünde ifade verdiğini dile getirdi.

Müştekinin ifadesinde, zanlının kendisine zorla arabada tecavüz ederek bekaretini bozduğunu ve yaşanan olaydan ötürü birine bir şey anlatması durumunda kendisini öldürmekle tehdit ettiğini ve kendisine kimsenin inanmayacağını” söylediğini kaydeden Yavuz, müştekinin yaşadığı psikolojik travma nedeniyle olayı kimseye anlatmadığını da sözlerine ekledi.

Ömer Yavuz, müştekinin 9 Kasım’da yaşadığı olayı babasına anlatması üzerine birlikte Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek zanlı Mehmet Terkan aleyhinde şikâyetçi olduklarını ve zanlı aleyhinde tutuklama emri çıkarıldığını belirtti.

 

3 gün daha tutuklu kalacak
Zanlının polis tarafından arandığını öğrenmesi üzerine teslim olduğunu belirten Ömer Yavuz, Mehmet Terkan’ın yapılan ilk sorgulamasında “Böyle bir şey kesinlikle yapmadım” şeklinde suçlamaları reddettiğini de dile getirdi.

Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın halen devam ettiğini, 6 kişiden ifade alındığını, yeni ifadeler alınması gerektiğini ve müştekinin yeniden sorgulanması gerektiğini ifade eden Ömer Yavuz, zanlının tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının methaldar olduğu suçların ciddi ve ağır suçlar olduğuna vurgu yapan Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlı Mehmet Terkan’ın 3 gün süreyle daha tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 10:34
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75