Birinin dalağı yırtıldı, diğerinin çoklu kırığı var

banner37

Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru seyrederken yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpan motosiklet sürücüsü Halim Yıldız, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Polis, kazada yaralanan yayalarının hastanede müşahede altında olduğunu belirtti

Birinin dalağı yırtıldı, diğerinin çoklu kırığı var
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru seyrederken, yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpan Halim Yıldız isimli motosiklet sürücüsü, dün sabah yeniden mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluğu üç gün daha uzatıldı.

Polis, kaza sonucu kalçasında çoklu kırıklar oluşan Zelal Erkan’ın ve dalağında yırtık oluşan Emel Al Enezi’nin halen Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında olduğunu mahkemeye aktardı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Halim Yıldız da boyunluk ile mahkemeye getirildi.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş,  Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis memuru Mehmet Gürsu’yu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gürsu, 15.09. 2020 tarihinde, saat 19.50 sıralarında, Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde, 24 yaşındaki Halim Yıldız, yönetimindeki GN 223 plakalı motosiklet ile dikkatsiz bir şekilde Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada yaya geçidini geçmekte olan 21 yaşındaki Zelal Erkan ve 20 yaşındaki Emel Al Enezı̇ 'ye öncelik hakkı vermeden çarptığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Mehmet Gürsu, kaza sonucu kalçasında çoklu kırıklar oluşan Zelal Erkan’ın da, dalağında yırtık oluşan Emel Al Enezi’nin de halen Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde müşahede altında olduğuna vurgu yaptı.

   Gürsu, hem müştekilerin, hem de tanık ifadelerinin alınabilesi içinzanlının iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, alınması gereken ifadeler olduğuna değinip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75