Birisinin ölmesi mi lazım?

banner37

Tamirat için geçtiğimiz hafta asfaltı kazılan Taşpınar köyünün girişindeki yolun tamamlanmaması ve hiçbir tedbir alınmadan öylece bırakılması, köy muhtarını çileden çıkardı:

banner87
Birisinin ölmesi mi lazım?
banner90
banner99

“YARI BUÇUK BIRAKTILAR”… Taşpınar Köyü Muhtarı İzzet Erçağıl, 4 yıl önce tamamının asfaltlanması gereken yolun, bu yıl asfaltlanması için bakanlık tarafından özel bir firmaya verildiğini, onların da 8 gün önce köyün girişindeki 2 kilometrelik kısmı kazdıktan sonra yağışlar nedeniyle çalışmaları durdurduğunu söyledi. Bunca zamandır yolun neden yapılmadığını sorgulayan Erçağıl, “yolu yarı buçuk bıraktılar” dedi.

“KÖY GİRİŞİNDEKİ KÖPRÜ YIKILABİLİR”… Muhtar Erçağıl, Taşpınar köyünün girişindeki köprünün de her an yıkılabileceği uyarısında bulundu. Köprü büzlerinin tıkalı olduğunu ve derelerden gelecek kuvvetli bir suyun büyük tehlike oluşturduğunu kaydeden Erçağıl, yol kenarlarında da çatlaklar bulunduğunu söyleyerek, başvurduğu yetkili mercilerden “Elimizde bir şey yok, yapamayız” yanıtı aldığını söyledi.

Güren TİLKİ

Taşpınar (Angolem) köyünün girişinde yaklaşık bir hafta önce tamirat için kazılan yoldaki çalışmaların yağışlar nedeniyle durdurulması ve herhangi bir tedbir alınmadan bırakılmış olması, tepki çekti.

Yolun yer yer kazılmış olduğuna dair herhangi bir uyarıcı olmadığını, herhangi bir tedbir alınmadığını ve ışıklandırmanın yapılmadığını vurgulayan Taşpınar Köyü Muhtarı İzzet Erçağıl, “bir tedbir alınması ya da yolun tamamlanması için illa ki birisinin ölmesi mi gerekiyor?” diye sordu.

Köy girişindeki yolun asfalt çalışması için derin ve kenarları keskin bir şekilde kazılarak bırakıldığını ve bu yolu kullanan veya kullanacak olanlar için büyük bir tehlike yaratıldığına dikkat çeken Erçağıl, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın yolun yapımını özel bir firmaya verdiğini, söz konusu firmanın da 8 gün önce köy girişindeki yolun 2 kilometrelik kısmını asfalt dökümü için yer yer kazdığını belirtti.

Yağışlar nedeniyle çalışmalara ara verildiğini ve söz konusu yolda herhangi bir tedbir alınmadığını vurgulayan Erçağıl, yolda uyarıcı levha olmadığı gibi ışıklandırma da bulunmadığını dile getirdi.

“Bu yolda, bu hava şartlarından dolayı en az 20 gün daha çalışma yapılamaz” diyen İzzet Erçağıl şöyle konuştu:

Bostancı ile Taşpınar arasındaki bu yolu bilmeyen sürücüler için büyük tehlike yaratıldı. Tedbir alınması ya da yolun tamamlanması için köylülerimizin ya da başka yerden gelen birilerinin ölmesini mi bekleyelim? Bu yolun tamamının 4 yıl önce dökülmesi gerekiyordu, ancak şimdi yolu yamalayarak göz boyamaya çalışıyorlar. Aradan geçen bunca zaman içerisinde bu yoldaki çalışma yapılamaz mıydı da şimdi, bu soğukta, bu yağmurların altında tamir yapmaya çalışıyorlar?”

“Köy girişindeki köprü de yıkılmaya hazır”

Taşpınar Köyü Muhtarı İzzet Erçağıl, köyün girişindeki köprünün de yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Köprünün altındaki büzlerin tıkalı olduğunu ve yolun kenarlarında da çatlaklar bulunduğunu kaydeden Erçağıl, şiddetli bir yağış veya güneyden gelecek güçlü bir su akışıyla köprünün her an yıkılabileceğine dikkat çekti.

Köprüyle ilgili sıkıntı ve sorunları ilgili mercilere ilettiğini anlatan Erçağıl, “yetkililerden ‘elimizde bir şey yok, yapamayız’ yanıtı aldım” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108