Birlikte başaracağız!

banner37

Birlikte başaracağız!
banner90
banner99

Koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2020 yılı hepimizin hayatından birçok şeyi aldı götürdü; en önemlisi sağlığımız ardından da özgürlüğümüzü.

İlk başta ne olduğunu anlamadık, nasıl gelişeceğini ve bizleri nasıl etkileyeceğini kestiremedik. Rüzgarda savrulan yapraklar gibi bir o yana bir bu yana savrulduk. Ne zaman ki kapımız çalındı ve kapının ardındaki dünyayı kasıp kavurmaya başlayan Covid 19’du, işte o zaman acı gerçekle yüzleşmek zorunda kaldık.

Geride bırakmak için satler saydığımız 2020 yılı sadece bizim için değil tüm dünya için belkide hafızalarda derin izler bırakacak, tarifi olmayan acılar ve kayıplarla tarihin sayfalarındaki yerini alacak. Ama aramızdan ne zaman ayrılacağı yada ayrılıp ayrılmayacağının  henüz bir netliği yok. Yine de umutsuzluğa kapılmamalı, el ele verip bu salgının üstesinden gelmeliyiz. Ancak birlik olursak direnebilir, başarabiliriz. “Bana birşey olmaz” diyenler bir kez daha düşünsünler; belki size birşey olmaz ama ya sevdilkleriniz? İşte tam da bu noktada 3 kuralı hiçbir zaman elden bırakmamalıyız; maske, mesafe, hijyen.

banner134
Yan komşumuz Güney Kıbrıs’ta tablo giderek kötüleşiyor hemen hemen hergün Corona yüzünden kayıplar veriyorlar. Günlük vaka sayılarının 4 haneli rakamlara ulaşması an meselesi. Bizde günlük vaka sayılarının halen iki haneli rakamlarda olması ise aldığımız önlemler neticesinde sağlanan bir durum olsa gerek. Yeni yıl öncesi yine birçok yer kapandı, 13’üncü maaşlar ve ardından emekli ve kamunun maaşlarının ödenmesi de piyasada hareketlilik yaratmadı. Çünkü herkes sağlık için evde. Dışarı çıkacak olsa bile mekanlar kapalı, nereye gidilebilir ki? “Önlemler kapanmak mı yada kısıtlama mı olmalıydı?” bu konuyu yeni yılda yine tartışırız, tartışacağız da çünkü yaşamak, geçinmek için para kazanmalıyız. Bunun için de görünmeyen düşman ile savaşmalıyız.

Bütün bu gerçekler göz önünde dururken ve 2021 için öngörülerde bulunamazken geleceğimizi tayin etmek aslında biraz da bizim elimizde. Kontrolü elden bırakmaz, gerekli kurallara uyarsak, hem kendimizi hemde sevdiklerimizi korur ve daha kötü bir tablo ile karşılaşmadan en azından durumu stabilleştirebilirsek, tünelin ucundaki ışığı hep birlikte yeniden keşfedeceğiz.

Gelin 2021 yılı ile hepimiz yeniden doğalım ve birilerinin sihirli değnekle kaderimizi yazmasını beklemek yerine kendimiz 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren kocaman ve emin bir adım atalım.

Birlik olalım ve bu kötü günlerin üstesinden gelelim.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75