banner6

Bisiklet hırsızları teminata bağlandı

banner37

Bisiklet hırsızları teminata bağlandı
banner150

banner150

banner99

Başkasına ait bisikletleri çalan ve söz konusu çalıntı bisikletleri başkalarına satan zanlı Ali Arslan, İ.S. ve Mustafa Bozkurt, teminata bağlandı.

"Hırsızlık ve hırsızlık mal kabulu" suçlarından tutuklanan zanlılar Ali Arslan, İ.S. ve Mustafa Bozkurt mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fırat Uğuroğlu, huzurda bulunan zanlı İ.S. ve zanlı  Ali Arslan’ın “Sirkat”, “Sahtekarlıkla para temini” ve “Kasti hasar” suçlarını işlediğini belirtti.

Polis, 04 Nisan 2023 tarihinde 10.00-18.30 saatleri arasında Lefkoşa’da sakin 18 yaşındaki Ali Arslan ve 20 yaşındaki İ.S.'nin, K.K’ye ait apartmanın giriş kısmında bulunan bin 250 Euro değerindeki bisikleti sirkat ettiklerini belirtti.

Polis, huzurda bulunan zanlıların 2023 yılı Mart ayı içerisinde, Lefkoşa’da bir apartmanın merdivenlerinden 37 yaşındaki Y.B.’ye ait bisikleti sirkat ettiklerini söyledi. Polis, sirkat edilen bisikletin değer tespitinin yapılacağını ve sirkat edilen bisikletin halen arandığını belirtti.

Polis, yine huzurda bulunan zanlıların 24-26 Mart 2023 tarihleri arasında Gönyeli’de bir apartmanda C.S’ye ait 10 bin TL değerindeki bisikleti sirkat ettiklerini belirtti. Polis, konu bisikletin emare olarak alındığını belirtti.

Polis, zanlı Mustafa Bozkurt’un ise "hırsızlık mal kabulü" suçunu işlediğini ifade etti.

Polis, 2023 yılı Nisan ayı içerisinde, Lefkoşa’da sakin zanlı Mustafa Bozkurt’un Ali Arslan ve İ.S.'nin sirkat etmiş oldukları bin 250 Euro değerindeki bisikleti değerinden düşük olarak 900 TL karşılığında, Lefkoşa’da, 10 bin TL değerindeki bisikleti bin 800 TL karşılığında, Yiğit Beyitler’e ait bisikleti hırsızlığa bağlı şartlar altında elde edildiğini bildiği halde 800 TL karşılığında almak suretiyle hırsızlık mal kabulü yaptığını söyledi.

Polis, mesele ile ilgili olarak zanlının tutuklandığını ve turuncu siyah renkli bisikletin emare olarak alındığını belirtti.

Polis, Mustafa Bozkurt’un işyerinde toplam 5 çalıntı bisiklet bulunduğunu söyledi.

Polis, zanlıların davalarında hazır olmalarını sağlamak amacıyla mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, 3 zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, İ.S. için 7 bin 500 TL nakdi teminat, Ali Arslan ve Mustafa Bozkurt’un 10 bin TL, birer kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104