Bitmeyen eziyet!

banner37

Lefkoşa Sanayi Bölgesi’ndeki Araç Kayıt, Muayene ve Ruhsatlandırma Şubesi önündeki manzara hiç değişmiyor. Dün sabah burası yine ana baba günüydü, araç kuyruğu uzadıkça uzadı, sinirler gerildi, gerginlikler yaşandı

banner87
Bitmeyen eziyet!
banner90
banner8

BEKLEMEKTEN ÇATLADILAR!… Araç Kayıt, Muayene Şubesi’ne akın eden vatandaşlar, aşırı araç yoğunluğu nedeniyle dairenin bahçe kapısından taşıp, yolun sağ şeridini baştan sona doldururken, sağ şeritte de yoğun bir trafik akışı yaşandı. Dairede yaşanan yoğunluk, bekleyen herkesi bunalttı. Hem yolun sağ şeridinden geçmeye çalışan, hem de sol şeritte bekleyen vatandaşlar arasında kısa süreli gerginlikler yaşandı

Funda ÖZSAKINÇ

   Lefkoşa Sanayi Bölgesi Araç Muayene Şubesi’nde dün yine izdiham yaşandı. İşlemlerini yaptırmak isteyen vatandaşlar, kapı önünde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

   Her zaman olduğu gibi dün sabah da şubenin önü, ana baba günüydü, araç kuyruğu uzadıkça uzadı, sinirler gerildi, gerginlikler yaşandı.

   Araçlarının kayıt ya da muayenesi için şubeye giden vatandaşlar, burada saatlerce kuyrukta beklemek zorunda kalıyor ve devlete para vermek için ilgili şubeye gidenler  “bitmeyen eziyeti” yaşıyor.

   Muayene Şubesi’ne akın eden vatandaşlar, araç yoğunluğu nedeniyle dairenin yanındaki yolun birinci şeridini baştan sona kadar doldururken, sağ şeritte de aşırı yoğun bir trafik akışı yaşandı.

   Dairede yaşanan yoğunluk, bekleyen herkesi bunalttı. Hem yolun sağ şeridinden geçmeye çalışan, hem de sol şeritte bekleyen vatandaşlar kendi aralarında kısa süreli gerginlikler yaşadılar.  

   Vatandaşlar, “Devletin vatandaşına yaşattığı bitmeyen bu eziyet, bizleri artık çileden çıkarmıştır.  Hem işlem yapacak olan, hem de yoldan geçen vatandaş için tam bir kaos. Bugüne kadar devlet yetkilileri bu işe bir çare bulamadılar. Bu soruna çare bulmak bu kadar mı zordur?” diye sitemde bulundu.

   Saatlerce sıra bekleyen vatandaşlar, normal zamanlarda da bu yoğunluğun yaşandığını belirterek, yetkililerin Araç Muayene Şubesi’nin kapasitesini artırması ve personel sayısını yükseltmesi gerektiğine vurgu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75