Biz hazırız

banner37

KAR-İŞ Basın Sözcüsü Zekai Gece, belirli tedbirlerle 1 Eylül’den itibaren okulların açılması planlanırken, öğrenci taşıyan otobüslerin de pandemi kurallarına uygun hazırlıklarını tamamladığını söyledi:

Biz hazırız
banner90
banner99

PANDEMİYE GÖRE HAZIRLIKLAR YAPILDI… KAR-İŞ Basın Sözcüsü Zekai Gece, normal şartlarda da otobüslerde maske takma, dezenfektan kullanma ve sosyal mesafeye uyma gibi tedbirlerin söz konusu olduğunu anımsattı ve öğrenci taşımacılığında da buna uyulacağını belirtti. Gece, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği sağlık koşullarına uymak için gereken hazırlıkları tamamladıklarını bildirdi

Ahmet UÇAR

   Ülkemizde yeni öğretim yılının 1 Eylül’den itibaren belli tedbirler alınarak açılması düşünülürken, öğrencileri taşıyan otobüs şirketleri de hazırlıklarını tamamladı.

   KAR-İŞ Basın Sözcüsü Zekai Gece, otobüslerde alınan tedbirler ve ileriki günlerde atılacak adımlar hakkında KIBRIS’a açıklamalarda bulundu.

   Gece, normal şartlarda da KAR-İŞ’e bağlı otobüslerde maske takma, dezenfektan kullanma, sosyal mesafeye uyma ve araçları dezenfekte etme gibi tedbirlerin uygulandığını anımsatarak, öğrenci taşımacılığında da Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu sağlık koşullarına uyulacağına vurgu yaptı.

   Toplum sağlığının her şeyden önce geldiğine işaret eden Gece, öğrencilerin ulaşımlarını sağlıklı bir şekilde yapabilmeleri için gereken hazırlıklarını tamamladıklarını anlattı.

banner134
MEB’in belirlediği sağlık koşullarına uyulacak

   KAR-İŞ Basın Sözcüsü Zekai Gece, karantina sürecinin ardından tekrar açılım yapılmasıyla birçok sektörde olduğu gibi ulaşım sektöründe de belli tedbirlerin söz konusu olduğunu belirterek, otobüs şoförlerinin ve müşterilerin maske takma, sosyal mesafeye uyma, dezenfektan kullanma gibi hijyen tedbirlerine uyduğunu kaydetti.

   Öğrenci taşımasında da Milli Eğitim Bakanlığı’nın, öğrencilerin ayrı ayrı oturması, maske takması ve dezenfektan kullanması gibi bazı kuralları belirlediğini anımsatan Gece, bu tedbirlere uyulması için adımlar atılacağını anlattı.

Ülkedeki gidişata göre karar verilecek

   Zekai Gece, şunları söyledi:

   “Hayat tabii devam ediyor. Ancak her şeyin başında sağlık geliyor.Gereken önlemlerin alınması halinde öğrencilerin taşınmasında bir sorun yok.

   Diğer yandan ülkede vakalar artış gösterdi. Bu koşullarda önce öğrencilerin/ müşterilerin ve şoförlerin sağlığı önem arz etmektedir. Ondan sonra ekonomik durum düşünülür.”

   Zekai Gece, ülkedeki vaka durumunun önümüzdeki günlerde nasıl devam ettiğinin gözlemleneceğini ve ona göre bir karar üreteceklerini anlattı. Gece, Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını ve alınması gereken tedbirler hakkında fikir alış verişlerinde bulunduklarına vurgu yaparak, okullar açılmadan önce her şeyin daha da netleşeceğinin altını çizdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75