Biz önlemimizi aldık, vatandaşlar da almalı

banner37

Lapta’da son günlerde Koronavirüs vakalarının artış göstermesi üzerine Sağlık Bakanlığı bölgede geniş çaplı tarama başlattı, vatandaşlar taramaya yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Aktuğ ise uyardı:

Biz önlemimizi aldık,  vatandaşlar da almalı
banner90
banner99

Erol KANLIADA

Lapta’da Koronavirüs (Covid-19) vakalarında artış yaşanması üzerine belediye harekete geçti.

Lapta Belediyesi, Sağlık Bakanlığı’na bölgede geniş çaplı Koronavirüs taraması yapılması için talepte bulundu.

Sağlık Bakanlığı bunun üzerine bir ekibini bölgeye gönderdi. Özellikle tedirgin veya temaslı olmaktan çekinen birçok vatandaş da belediye binasında yapılan PCR taramasına yoğun ilgi gösterdi.

KIBRIS’a konuşan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ ise bölgeden 170’e yakın kişinin PCR testi yaptırdığını söyledi.

Aktuğ, belediyenin bölgede her türlü önlemi aldığını, ancak vatandaşların da kendi önlemlerini alması gerektiğine dikkat çekti.

Mustafa Aktuğ, Lapta bölgesinde önceki güne kadar 18 civarında pozitif vaka tespit edildiğini açıkladı.

Lapta’da işyerlerinin belediye tarafından sürekli olarak dezenfekte edildiğini belirten Aktuğ, “Vatandaşlarımızın içi rahat olsun” dedi.

Aktuğ, bölgede gerek pozitif, gerekse temaslı olan kişilerin kendini gizlemediğini belirterek, “Pozitif veya temaslı olan vatandaşlarımız kendilerini katiyen gizlemiyor. Hatta bu yüzden işyerlerini kapatanlar bile oldu. Bu çok iyi bir şey, çünkü çok önemli bir sorumluluk” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Pilli, Lapta

Belediyesi'ni ziyaret etti

Öte yandan Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli, dün, Lapta Belediyesi'ni ziyaret etti. Lapta Belediye binasında gerçekleşen görüşmede Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, Alsancak Belediye Başkanı Fırat Ataser, Lapta Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimi Dilek Büyük yer aldı.

Bakan Pilli, toplantıda son günlerde özellikle Girne, Lapta ve Alsancak'ta artan vakalar sebebi ile bölgede alınan önlemler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda temizlik, maske kullanımı ve sosyal mesafe konusuna tüm halkımızın dikkat göstermesi gerektiğine dikkat çekildi.

Fotoğraflar: Özmen YILANCILAR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75