'Biz zaten yakın iki arkadaşız'

banner37

‘Kız meselesi’ yüzünden çıkan tartışmada birbirlerini bıçaklayan zanlılar Muhammet Tusün ve Hasan Dikyar teminatla serbest bırakılırken, mahkemeden de özür dilediler

'Biz zaten yakın iki arkadaşız'
banner87

Emine UYSAL

Lefkoşa’da Surlariçi’nde geçtiğimiz gün ‘kız meselesi’ yüzünden çıkan tartışmada birbirlerini bıçaklayan zanlılar Muhammet Tusün ve Hasan Dikyar teminatla serbest bırakıldı.

Mahkemede söz alan Muhammet Tusün, “Biz zaten yakın iki arkadaşız. Arkadaşımdan da, mahkemeden de özür diliyorum” dedi.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Ergin Atıcı, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gültekin Sancar’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sancar, zanlılar Muhammet Tusün ve Hasan Dikyar’ın 16 Haziran 2017 tarihinde saat 06.30’da Surlariçinde aralarında kız meselesi yüzünden çıkan tartışmada tasarruflarında bulundurdukları kesici ve delici aletler ile birbirlerini muhtelif yerlerinden yaraladıklarını anımsattı.

Zanlı Muhammet Tusün’un turist, Hasan Dikyar’ın ise çalışma izinli olduğunu belirten Sancar, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, her iki zanlının da yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 3’er bin TL nakdi teminat yatırmaları, birer kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER