Bize, bu etleri mi yedireceklerdi?

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi ile Lefke polisi, piyasa değeri 229 bin 500 TL olan Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye kaçak olarak getirilen 3 ton 825 kilogramlık kaçak ete el koydu ardından imha etti

Bize, bu etleri mi yedireceklerdi?
banner90
banner99

ETLER, ÇÖPLÜĞE GÖMÜLDÜ… Polis, Lefke’de Atatürk Caddesi üzerinde 40 yaşındaki Derviş Öztezer kullanımındaki RT 441 plakalı aracın arkasında istiflenmiş şekilde 3 ton 825 kilogramlık kaçak et tespit etti. Sağlıksız koşullarda taşınan, Güney’den Kuzey’e kaçak olarak geçirilen etler, dün Lefke Çöplüğü’nde toprağa gömülerek imha edildi. Kaçak etleri aracında taşıyan Derviş Öztezer ise tutuklandı.

Güren TİLKİ

Ülkemizde kaçak et sorununa bir türlü çözüm üretilemiyor. Güney Kıbrıs’tan ülkemize kaçak olarak geçirilen, sağlıksız koşullarda taşınan tonlarca et, insan sağlığı hiçe sayılarak piyasaya sürülüyor.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi ile Lefke polisinin dün sabaha karşı saat 03.00’te gerçekleştirdiği operasyonda, piyasa değeri 229 bin 500 TL olan Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye kaçak olarak getirilen 3 ton 825 kilogramlık kaçak et tespit etti.

Polis, Atatürk Caddesi üzerinde 40 yaşındaki Derviş Öztezer kullanımındaki RT 441 plakalı aracın arkasında istiflenmiş şekilde kilolarca kaçak kuzu eti buldu.

banner134
Öztezer, 3 gün tutuklu kalacak

Etlerin gümrüğe beyan edilmediğini ve Güney Kıbrıs’tan kaçak olarak getirildiğini tespit eden polis, Derviş Öztezer’i gözaltına aldı.

Güzelyurt’ta Yargıç Mine Gündüz Serden huzuruna çıkarılan zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Lefke Karakolu’nda görevli polis Ali Dürüz, meseleyle ilgili bağlantılı olduğu tahmin edilen kişilerden ayrıca alınacak ifadeler olduğunu belirtti.

Etler imha edildi

Öte yandan sağlıksız koşullarda, Güney Kıbrıs’tan Kuzey’e geçirilen 3 ton 825 kilogramlık kaçak kuzu eti, dün imha edildi.

Lefke Belediyesi ile Lefke polisi işbirliğinde gerçekleştirilen imha işleminde, etler, Lefke Çöplüğü’nde dozerle açılan çukurun içerisine gömüldü.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75