banner6

'Bizi bitirecekler'

banner37

İzin Komisyonu’nun, geçmişte yüz kızartıcı suçları olduğu gerekçesiyle, sözleşmesi biten konsomatrislerin yerine yenilerinin getirilmesi için izin vermeme kararı aldığı 5 gece kulübü işletmecisi dün eylem yaptı

'Bizi bitirecekler'
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

İçişleri Bakanlığı’na bağlı İzin Komisyonu, ‘geçmişte yüz kızartıcı suçları olduğu’ gerekçesiyle 5 gece kulübünün işletmecisine yönelik ‘sözleşmesi biten konsomatrislerin yerine yenisinin getirilmesi için izin vermeme’ kararı aldı.

İzin Komisyonu’nun geçtiğimiz hafta cuma günü yaptığı toplantıda aldığı kararın ilgili gece kulüplerinin sahiplerine bildirilmesiyle, söz konusu işletmelerin sahipleri ile onlara destek veren ülkenin farklı bölgelerindeki bazı gece kulübü sahipleri dün İçişleri Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Yılbaşına kadar çalışma izinleri olduğunu ifade eden işletme sahipleri, alınan kararın geçmişe yönelik olmasına ise anlam veremediklerini söyledi.

Bir haftadan beridir İçişleri Bakanı ve Bakanlık Müsteşarı ile görüşemeye çalıştıklarını kaydeden işletme sahipleri, bu sorun çözülünceye kadar her gün bakanlığın önünde olup, görüşme talep edeceklerini ve görüşünceye kadar da bakanlıktan ayrılmayacaklarını dile getirdi.

“Keyfi alınmış bir karar”

banner134

Bu işi yasal prosedüre göre yaptıklarını belirten gece kulübü sahipleri, bu ülkede aylık olarak düzenli vergisini verenlerin çalışmalarının engellenmeye çalışıldığını savundu.

Haklarını aramak için her türlü yasal yola başvuracaklarını anlatan gece kulübü sahipleri, kendilerine bir muhatap bulamamalarına ise anlam veremediklerini söyledi.

Gece kulübü sahipleri, büyük miktarda borçları olduğunu, izinlerinin iptal edilmesi ya da sözleşmesi biten konsomatrislerin yerine yenisini getirememeleri halinde bitme noktasına geleceklerini belirtti.

Keyfi olarak alınan bu karara anlam veremediklerini ifade eden işletme sahipleri, “bu kadar yatırımı çöpe mi atalım? Üzerine benzin döküp yakalım mı?” diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104