'Bizi, eritip bitirdiler'

banner37

Karpaz bölgesi de elektrik zammından yana öfkeli… Yaşamını kırsalda sürdüren ve ekonomik darlık yaşayan vatandaş, hükümete çok kızgın…

'Bizi, eritip bitirdiler'
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Karpaz bölgesi esnafı ve vatandaşlar elektriğe yapılan zamma isyan etti. Şimdiki elektrik faturalarını ödemekte zorlandığını belirten esnaf ve vatandaşlar, zamlı gelecek yeni faturaları nasıl ödeyeceğini düşünmeye başladı. Elektrik düğmesine basarken, iki defa düşüneceğini söyleyen vatandaş, yapılan zammı “acımasızca” olarak niteledi.

Bayram Çelik:

Hükümetin zaten başka işi yok. Ayda 150 – 160 TL elektrik parası ödüyordum şimdi neredeyse 200 TL ödeyeceğim. Zaten bunun neredeyse 60- 70 TL hava parası ödüyoruz. Yarı yarıya devlete çalışıyoruz. Gerçi her gün devlete çalışıyoruz. Artık elimiz elektrik düğmesine gideceğinde iki kere düşüneceğiz. Özellik bizim gibi kırsal kesimde yaşayan insanlar, hayvancılık veya sağda solda çalışarak geçinenlerin işi çok zor.”

Veli Çelik:

“Bu vatandaşın hali ne olacak?  Bu hükümetlerin basiretsizliği ve bu zamlarla nereye gidiyoruz? Ekonomimiz gittikçe kötüye gidiyor. Döviz yükselince bizim para eriyor, alım gücümüz zayıflıyor. Bir de zam üstüne zam. Vatandaş ne yapacağını şaşırıyor. Elektriğe böyle zam yapmaları da çok kötü oldu. Bu sadece elektrikle kalırsa iyi. Buna bir tedbir almaları gerekiyor.”

banner134
Mehmet Bulut:

“Elektrik zamlandı. Hayırlara vesile olsun zaten onlardan bizim başka beklentimiz yok. İşleri sadece zam yapmak. Başka hiçbir işleri yok. Vatandaşı düşünen yok. Onlar kendilerini düşünüyor ve etrafındakileri… Her tarafı peşkeş çektiler. Dur bakalım bundan sonra ne bulup da peşkeş çekecekler artık… Bir kozları kaldı sadece zam. Başka yapacak bir şeyleri kalmadı. Vatandaş düşünsün bundan sonrasını… Seçim geldiği zaman vatandaş da herhalde yaptıklarını düşünerek oy verecek.”

Zeynep Düzen:

“Vatandaş zaten zor geçiniyor. Dövizin yükselmesi bizim paramızın erimesine neden oldu. Alım güzümüz düştü. Her şey ateş pahası ve bir de elektriğe zam gelmesi hepsinin tuzu biberi oldu. Çok büyük bir zam yapıldı. Vatandaş bunu kaldıramaz. Hele de bu kış aylarında klima kullananlar, 500 TL ödüyorsa iki katını ödeyecek.  Vatandaşı zor günler bekliyor.”

Aydın Saltkaya:

“Her zaman devletimizden beklediğimiz bir davranış… Yüzde 20 zam yapmışlar. Bana göre az… Biraz daha yapılması gerekiyordu. Çünkü bizim müstahakkımızdır. Daha güzel bir beklentim yok bu devletten.”

Ajda Atilla Çelebi:

“Sesiz kaldıkça, yapılan her şeye boyun eğdikçe ve sesiz kaldıkça bu tür şeyler devam edecek. İnsanlar konuşmaya korkuyor. Ses çıkarmaya, yorum yapmaya korkuyor. Bizler konuşmadık sonra bu tür şeyler her zaman olacak. Bir de yetmezmiş gibi bu düzenin içinde iki de çocuk yaptık Yapılan zam çok ağır oldu.”

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2016, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75