banner6

BKP: 2017'de mücadeleye devam

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), 2017’nin demokrasi, adalet ve çözümün yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye devam edeceğini kaydetti.

BKP: 2017'de mücadeleye devam
banner150 banner151 banner143

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan yayınladığı yeni yıl mesajında, UBP-DP Hükümeti’nin statükoyu  muhafaza ederek devamını sağladığını savundu ve “Büyük iddialar ile hazırlanan hükümet programı yalan olmuştur. Yolsuzluk ve usulsüzlükler örtbas edilmiş, çalışanların sosyal haklarına saldırılar artmış, üreticiler kaderlerine terk edilmiş, sağlık ve eğitim çökmüş, partizanlık artarak sürdürülmüş, üçlü kararnameler ile müşavir ordusu büyütülmüş ve sivilleşme, demokratikleşme söylemleri havada kalmıştır” iddiasında bulundu.

“Siyasi statükoya” ve mecliste temsil edilen partilere toplumun inanç ve güveni kalmadığını ileri süren İzcan, “toplumun değişim iradesi tüm engellemelere rağmen 2017’de parlamentoya da yansıyacaktır” dedi.

Kıbrıslı Türkler’in toplumsal yok oluş tehlikesi ile karşı karşıya bulunduğu görüşünü ifade eden ve Kıbrıslı Türklerin tek çıkış yolunun erken federal çözüm olduğunu kaydeden İzcan, 2017 yılının çözüm yılı olması için kararlı bir şekilde mücadeleye ve müzakere sürecine destek vermeye devam edeceklerini vurguladı.

İzcan, 2017 yılının tüm dünya halklarına ve adaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini diledi ve herkesin yeni yılını kutladı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 16:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110