banner6

BKP: Anti-demokratik uygulamalarda artış

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Kuzey Kıbrıs’ta son dönemde anti demokratik uygulamaların artış gösterdiğini savundu ve bunun kabul edilemez olduğunu kaydetti.

BKP: Anti-demokratik uygulamalarda artış
banner8

BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün yazılı açıklamasında,   “Kendini devletin sahibi sanan bir grup fanatiğin KTÖS’ün yıllık ajandasını gerekçe göstererek sergilediği taşkınlıklar çılgınlık seviyesine ulaşmıştır. Toplumu baskı altına alarak tarihi saptırmaya çalışmakla bir yere varılamaz” dedi.

banner134

KTÖS’ün bastırdığı yıllık ajandanın, yaşanan gerçekleri yansıttığını savunan Sonüstün, “Tarihle yüzleşme dururken tehdit ve şantaja başvuranlar kendi acizliklerini ortaya koymakta ve geçmişte yaşanan tarihi gizlemeye çalışmaktadır” ifadesini kullandı.

Sonüstün Kıbrıs’ta faili meçhul cinayetlerin yeraltı örgütleri tarafından işlendiğini de ileri sürerek önlerinde  duran görevin tarihle yüzleşerek, bu acı olayları bir kez daha yaşanmasını engellemek ve bu cinayetleri işleyenleri yargıya havale etmek olduğunu kaydetti.

Dünyaca ünlü modacı Barbaros Şansal’ın tutuklanarak sınır dışı edilmesi de KKTC’deki rejimin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu savunan Sonüstün, suç duyurusunda bulunduğu söylenilen kişileri eleştirdi ve olayın bir komplodan ibaret olduğu görüşünü ifade  etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 15:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88