banner6

BKP, FETÖ soruşturmalarıyla ilgili Özgürgün'den açıklama talep etti

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, gerçekleştirilen FETÖ soruşturmalarıyla ilgili Başbakan Hüseyin Özgürgün’den açıklama talep etti.

BKP, FETÖ soruşturmalarıyla ilgili Özgürgün'den açıklama talep etti
banner151 banner143

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, AK parti hükümetinin ısrarlı talepleri doğrultusunda ülkemizde yürütülen soruşturmalar sonunda polis teşkilatı içerisinde aralarında üst düzey polis subaylarının bulunduğu 53 polis mensubunun, Başsavcılık tarafından FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesi ile görevden alınmasının talep edilmesini ibretle izlediklerini söyledi. Daha önce de başta Din İşleri Başkanı Talip Atalay olmak üzere imam ve polislerin de soruşturmaya tabii tutulduğunu vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün “Kıbrıs’ta bir tek FETÖ üyesi yoktur” şeklindeki açıklamalarını hatırlatarak, Başbakan Hüseyin Özgürgün’den konu ile ilgili açıklamatalep etti.

Anasına göre tanası

“Anasına göre tanası” diyen İzzet İzcan, TC Başbakanı Binali Yıldırım’ın “Türkiye’de ne varsa KKTC’de  de olacak” sözlerini hatırlatarak, “Öyle görülüyor ki söylediklerini yapıyorlar” dedi.

KKTC boşuna suç cennetine dönüşmemiştir.

“Soruşturmanın ilk bulgularında ‘Bylock’ kullanımı yanında, hesaplarda yüklü miktarda para, gizli toplantılar ve himmet adı altında para toplanmasının tespit edildiği basına yansımıştır” diyen BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “KKTC boşuna suç cennetine dönüşmemiştir” dedi.

BKP soruşturma ve araştırmaların hukuk devleti ilkeleri ve bağımsız yargı temelinde sonuna kadar gitmesi gerektiğine inanmaktadır diyen İzzet İzcan, “Temiz toplum özlemimiz her geçen gün artmaktadır” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 14:22
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104