BKP'den bir heyet basın-sen'i ziyaret etti

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP)’den bir heyet Basın-Sen’i ziyaret etti.

banner87
BKP'den bir heyet basın-sen'i ziyaret etti
banner99
banner90

BKP’den yapılan açıklamada, gelinen aşamada federal çözüm yanlılarının bir çatı altında bir araya gelmesinin şart olduğu kaydedilen görüşmede, ziyaretin esas nedenin, birlikte hareket etme isteğini ortaya koymak olduğu belirtildi.

banner9
BKP Genel Sekreteri Salih Sonüstün, ziyarette yaptığı konuşmada, federal çözüm yanlılarının farklılıklarını bir kenara bırakarak, asgari müşterek olan “Guterres Belgesi” temelinde Federal Birleşik Kıbrıs’ın hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla bir araya gelmesinin ve ortak hareket etmesinin kaçınılmaz olduğunu vurguladı.
Sonüstün, “Kıbrısımızda barış ve çözüme inanan, kalbi Federal Birleşik Kıbrıs için atan her bireyin, sivil toplum örgütünün ve siyasi partinin bir arada durması, her iki lideri de federal çözüme zorlayacak adımları beraber atması ve toplumun çözüm yönünde motive olması açısından elzemdir. Önümüzde iki seçenek vardır. Ya federal çözüm, ya da taksim. Elbette bizim tercihimiz federasyondur. Kıbrıs’ta barış ve çözüme inananların da tercihi bu olmalıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2019, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner109