banner6

BKP'den Pir Sultan Abdal Derneği'ne ziyaret

banner37

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Pir Sultan Abdal Derneği’ni ziyaret etti.

BKP'den Pir Sultan Abdal Derneği'ne ziyaret
banner151 banner143

BKP’den yapılan açıklamaya göre, BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkede yaşanan sıkıntıların ortak olduğunu, emekçi kesimlerin artan ekonomik bunalımdan en fazla etkilenen kesimi oluşturduğunu belirterek, “sermaye” düzenine karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini kaydetti.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin, “insanlar arasında ayırım yapmayan, dil, din, ırk gözetmeden ezilenlerden yana olan bir anlayışa sahip olduğunu” dile getiren İzzet İzcan, ülkede ve bölgede yaşananlar karşısında da duyarsız kalmanın mümkün olamayacağını söyledi.

Türkiye’de 16 Nisan’da gerçekleşecek Anayasa değişiklik referandumunun Kıbrıslı Türkleri de yakından ilgilendirdiğini ifade eden İzcan, Türkiye’de yaşanabilecek bir “rejim” değişikliğinin ülkeyi de olumsuz etkileyeceğini savundu ve KKTC’de yaşayan ve oy kullanacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının referandumda “Hayır” oyu kullanması çağrısı yaptı.

Birleşik Kıbrıs Partisi’nin Türkiye’nin emekçi halkı ile dayanışma içinde olduğunu vurgulayan İzcan, barış, demokrasi ve kardeşlikten yana emek kavgasını kararlılıkla sürdüreceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 20:32
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104