Böbrek nakli oldu ama bu kez de kalbine yenildi

banner37

Beyin ölümü gerçekleşen Celal Öztürk’ün böbrekleriyle yaşama tutunmak isteyen 55 yaşındaki Nabi Aşık, organ nakli olduktan sonra dün gece yarısı kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti

banner87
Böbrek nakli oldu ama bu kez de kalbine yenildi
banner90
banner99

“BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK” Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Hasan Birtan, Nabi Aşık’ın böbrek nakli ameliyatı olduktan sonra kalbine yenik düştüğünü söyledi. Birtan, Aşık’ın organ nakli olduktan sonra kalp krizi geçirmesinin büyük bir talihsizlik olduğunu dile getirdi. Aşık, dün ikindi namazı sonrası Lefkoşa Mezarlığı’na defnedildi.

Yüksek tansiyona bağlı olarak beyin kanaması geçiren, bir süre sonra beyin ölümü gerçekleşen 47 yaşındaki Celal Öztürk’ün böbrekleriyle hayata tutunmak isteyen 55 yaşındaki Nabi Aşık, ameliyat sonrası geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Uzun zamandır beklediği böbreğin bulunmasının ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde böbrek nakli olan Nabi Aşık, ameliyat olduktan kısa süre sonra büyük talihsizlik yaşayarak kalp krizi geçirdi.

Dün gece yarısı kalp krizi sonucu aniden fenalaşan Aşık, doktorların yaptığı tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Lefkoşa’nın Göçmenköy bölgesinde ikamet eden Aşık’ın ani ölümü başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini yasa boğdu.

Aşık, dün ikindi namazı sonrası Lefkoşa’da toprağa verildi.

Birtan: Çok büyük bir talihsizlik

KIBRIS’a konuşan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Dr. Hasan Birtan, 52 yaşındaki Nabi Aşık’ın böbrek nakli ameliyatı olduktan kısa süre sonra büyük talihsizlik yaşayarak kalbine yenik düştüğünü söyledi.

Birtan, Aşık’ın birkaç yıldır diyaliz hastası olduğunu ve organ naklinin başarılı geçmesine rağmen dün gece yarısı sıralarında aniden kalp krizi geçirdiğini dile getirdi.

Nabi Aşık’ın kalp krizi geçirmesi üzerine kardiyologların hemen seferber olduğunu belirten Birtan, Aşık’ın tıkalı damarlarının açılabilmesi için acilen anjiyoya alındığını, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etti.

Hasan Birtan, Nabi Aşık’ın organ nakli olduktan sonra kalp krizi geçirmesinin büyük bir talihsizlik olduğunu sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108