Boğulanları kurtarırken boğuluyorlardı!

banner37

Kaplıca Halk Plajı’nda 5 kişi boğulma tehlikesi geçirdi

banner87
Boğulanları kurtarırken boğuluyorlardı!
banner90
banner8

Ayşe BULUT

Kaplıca Halk Plajı’nda 5 kişi boğulma tehlikesi geçirdi. Polisten yapılan açıklamaya göre, dün 11.00 sıralarında, Kaplıca Halk Plajı’nda yüzmek için denize giren 3 kişi, denizin aşırı dalgalı olması nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi. Söz konusu şahıslara yardımcı olmak için denize giren iki kişi de konu şahısların kurtarılmasına yardımcı olurken boğulma tehlikesi geçirdi. Olay sonrası bir kişi, özel aracı ile Gazimağusa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Diğer şahıslar için bölgeye ambulans takviyesi yapıldı.

Çocuğun kolluğunu alayım derken boğuluyorlardı

Olay dün saat 11.00 saatlerinde Kaplıca Halk Plajı’nda çocuğunun dalgalarla derine giden kolluğunu almak için denize açılan Lefkoşalı Nevzat Karaduman (E-50) boğulma tehlikesi geçirdi.

Bunun üzerine plajda bulunan Esentepe sakini Hüseyin Hakansoy (E-40) ve Gönyeli sakini Yılmaz Mavili (E-41), Nevzat Karadumanı kurtarmak için çabaladı ancak onlar da boğulma tehlikesi geçirdi.

Denizde üç kişinin boğulma tehlikesi geçirdiğini gören Girne sakini Akan Palabıyık (E-35) ve Girne Sakini Fatoş Palabıyık (K-35) da üç kişiyi kurtarmaya çalıştı ancak onlar da boğulma tehlikesi yaşadı.

Yenierenköy’den Sahil Güvenlik ekipleri anında yola çıktı ancak boğulma tehlikesi geçiren şahıslar kendi imkanlarıyla kurtuldu.

Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Nevzat Karaduman’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay yerine gelen ambulansla Girne Akçiçek Hastanesi kaldırılan Fatoş Palabıyık’ın da sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Hüseyin Hakansoy, Yılmaz Mavili, Akan Palabıyık da Yenierenköy Sağlık Merkezi ve Geçitkale Sağlık Ocağı’ndan gelen ambulansta ilk yardım tedavileri yapıldı.

Boğulma tehlikesi geçiren 5 kişinin sağlık durumunun da iyi olduğu açıklandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75