banner6

Bölge halkı bizi çok seviyor

banner37

Lefkoşa'nın en sevilen mısırcılarından Saim Refik Karataş, 21 yıldır Taşkınköy'de tezgah açıyor. Gazimağusa’da yetiştirdiği mısırları, tam 21 yıldır Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde açtığı tezgahta satan Saim Refik Karataş yaptığı işten oldukça memnun. “Bölge halkı bizi çok seviyor” diyen Karataş, müşterileri arasında başbakan, milletvekili gibi önemli siyaset insanlarının olduğunu gururla anlatıyor.

Bölge halkı bizi çok seviyor
banner99

Emine UYSAL

Lefkoşa'nın en sevilen mısırcılarından Saim Refik Karataş, 21 yıldır Taşkınköy'de tezgah açıyor.

banner134

"Karamanlı mutlu taze mısırcı" adıyla tezgahını yılın 5 ayı her akşamüzeri Taşkınköy'de Metropol yolu olarak bilinen caddeye kuran Saim Refik Karataş, sezon boyunca 5-10 bin arası mısır yetiştirdiğini anlattı.

Karataş, "Mağusa'da yetiştirdiğim mısırları, 1995 yılından beri Taşkınköy'de müşterilerime satıyorum. Bölge halkı bizi çok seviyor. Ben de onları çok seviyorum" dedi.

"Omorfo'dan gelip mısır alan müşterilerim var"

Saim Refik Karataş, Lefkoşa'nın yanı sıra Dikmen, Gönyeli, Alayköy, Girne ve Omorfo'dan gelip mısır alan müşterileri olduğunu anlattı.

Karataş, "Mısırları, günlük olarak hasat edip, taze sattığımız için talep çok fazla oluyor" dedi.

"Gıda güven meselesidir"

Saim Refik Karataş, tezgahını özel olarak çelikten yaptırdığını ve hijyene çok önem verdiğini anlattı.

Karataş, "Gıda güven meselesidir. Başbakan ve milletvekilli müşterilerim var. Bu kadar ilgi olmasının sebebi, günlük hasat yapıp, lezzetli ve kaliteli mısır satmamızdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 11:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104