Bölge hâlâ güvenli değil

banner37

KIBRIS; 13 yaşındaki Makhir İsmailov’un bomba patlaması sonucu hayatını kaybettiği Yuvacık, Mevlevi ve Kalkanlı köylerinin ortasındaki askeri atış alanı içerisinde, üzerinde ‘TOP’ yazılı bir mühümmat buldu

Bölge hâlâ güvenli değil

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta bağlı Yuvacık Ağıllar Bölgesi’nde 13 yaşındaki Makhir İsmailov’un bir mühimmata temas etmesiyle patlaması sonucu hayatını kaybetmesi, bölgede korku ve tedirginliğe neden oldu.

Yuvacık, Mevlevi ve Kalkanlı köylerinin ortasında bulunan askeri atış alanını aynı zamanda çiftçiler ve hayvan üreticileri de kullanıyor.

KIBRIS, dün Makhir İsmailov’un hayatını kaybettiği bölgeyi gezdi ve 14 santimetre uzunluğunda, yuvarlak ve her iki tarafı kapalı durumda olan bir mühimmat buldu.

Mühimmatın kapalı kısmının bir tarafının ortasında ‘TOP’ ve alt kısmında ise İngilizce yazılar bulunuyor. Bu da şu an sivile açık olan alanın hâlâ güvenli olmadığını gösteriyor.

Askeri atış alanını kullanan üreticiler, bölgenin uzman kişiler tarafından dedektörlerle sıkı şekilde taranmasını ve emniyetli bir arazi haline getirilmesini istiyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER