Bölge turizmi için işbirliği yapacaklar

banner37

Lefke Belediyesi, Platres Belediyesi, Trodos Network ve Lefke Turizm Derneği Yeşilırmak’ta bir araya geldi

Bölge turizmi için işbirliği yapacaklar
banner90

Güren TİLKİ

   Lefke Belediyesi, Güney Kıbrıs’taki Platres Belediyesi, Trodos Network ile Lefke Turizm Derneği’nin temsilcileri dün Yeşilırmak’taki Dillirga Restoran’da bir araya gelerek, gelecekteki işbirliği projeleri üzerinde çalıştı.

   Toplantıya, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Platres Belediye Başkanı Panayiotis Papadopulos, Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş, yönetim kurulu üyesi Teoman Oktay ve CTP Lefke Belediye Meclis Üyesi Erdoğan Akkılınç katıldı.

   Lefke Aplıç Kara Sınır Kapısı’nın açılmasının ardından gerçekleşen bu buluşma, bölge turizminin geleceği açısından umut verdi.

   Trodos’un kalbi durumunda olan önemli turizm merkezlerinden Platres’in belediye başkanı Panayiotis Papadopoulos, Lefke’nin turizm, tarih, kültür ve doğa potansiyelinden çok etkilendiğini vurguladı.

   Her iki belediye başkanı, Trodos Network ve Lefke Turizm Derneği yetkilileri, turizm ve kırsal kalkınma için işbirliği yapma konusunda hem fikir oldu.

   Platres Belediye Başkanı Panayiotis Papadopoulos, Lefke’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini hazine olarak nitelendirdi.

   Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş da ortak işbirliklerinin bölge turizmine ve ülke barışına katkıda bulunması temenni etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108